Aksaray Milletvekili Ayhan Erel'den Ehliyet Affı Paylaşımı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, ehliyet affı konusunda sosyal medyadan kendisini etiketleyerek destek bekleyen vatandaşların sesi oldu.

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel'den Ehliyet Affı Paylaşımı

Ehliyet affı konusunu daha önce TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdiğini ve bu mağduriyetlerin son bulması için yetkilileri göreve davet ettiklerini vurgulayan Aksaray Milletvekili Erel, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, "Vatandaşlarımızın #ehliyetaffı konusundaki beklentilerini daha önce TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirmiştim. Bu sese kulak verilmelidir." ifadelerini kullanırken, 16 Haziran TBMM Genel Kurulu'nda konuyla ilgili yaptığı konuşmayı da paylaştı. Erel, Ehliyet affı konusunda şu ifadeleri kullanmıştı: 

1 milyondan fazla kişi ehliyet affı beklemektedir. Af bekleyenlerin büyük bir çoğunluğunu mesleği şoförlük olan vatandaşlarımız oluşturmaktadır ve bu vatandaşlarımızın tek geçim kaynakları ehliyetleridir. Meslekleri şoförlük olduğu için iş bulamamaktadırlar. Ehliyetini kaptıran insanların çoğunluğu, ekmek paralarını doğrudan veya dolaylı olarak ehliyetleri sayesinde kazanmaktadırlar. Bu vatandaşlarımız "Hatalarımızın farkındayız, bedelini ağır ödedik, işimizi kaybettik, mağduruz." şeklinde feryat etmektedirler. İnsan hayatına kastetmedikten sonra, yapmış oldukları hatalar sebebiyle ehliyetlerinin ellerinden alınması onları çaresiz bırakmaktadır. Ehliyetlerine el konulanlara bir kereye mahsus af getirilmesi mağduriyetlerine son verecektir. Yetkililerimizin mağdur olan vatandaşlarımızın serzenişlerine duyarsız kalmayacağını ümit ediyorum.