Akbank müşterilerinin 10 günü kaldı! Tek işleme 17.500 TL para kazanacaklar

Milyonlarca kişinin ilgisini çeken emekli promosyonu girişimi Haziran ayında güncellendi. Akbank ise 30 Haziran 2024 tarihinde promosyon kampanyası hakkında bir uyarı metni yayımladı. Akbank'ın emeklilik promosyonunun detayları şöyle..

Akbank müşterilerinin 10 günü kaldı! Tek işleme 17.500 TL para kazanacaklar

Emekliler, bankaların Haziran 2024'ten itibaren milyonlarca insanı kapsayacak promosyonuna ilişkin son güncellemenin ardından mevcut rakamları da değerlendiriyorlar. Son olarak, Akbank'tan gelen 30 Haziran 2024 tarihli uyarı, hangi bankaların ne kadar destek sağlayacağını ve desteğe nasıl başvurabileceklerini merak eden emeklilere yönelikti.

Edinilen bilgilere göre, para yatırma ve çekme işlemleriyle ilgili herhangi bir kısıtlama olmadığı sürece emekli maaşı her bankadan alınabilecek. Maaşını aktarmak isteyen emeklilerin durumu bankalarına bildirmeleri gerekiyor. Daha ucuz finansman, emeklilerin taahhüt süresi sona ermeden banka değiştirmesine olanak tanıyor. Ancak promosyon mevcut bankanızda geçirilen süre kadar geçerli olacak ve kalan bakiye iade edilecektir.

Akbank Emekli Promosyonu Haziran 2024

Akbank, her zaman gündemde olan emeklilik promosyon kampanyalarının en ilgi çeken bankalarından birisi olmayı başardı.

Akbank'tan SGK emekli maaşı alanlara, tutarı 15.000 liraya ulaşacak 2.000 Türk Lirası chip paranın da aralarında bulunduğu toplam 17.500 TL ikramiye verilecek. Bu kapsamda emeklilik hesaplarına ödenecek yedek akçe tutarları şu şekilde açıklandı:

Akbank Emekli Promosyonu Haziran 2024

SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'ndan alınan emekli maaşını 1-30 Haziran tarihleri ​​arasında Akbank'a devreden ve bankadan üç yıl emekli maaşı almayı taahhüt eden herkese nakdi yardım yapılacak. 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren Akbank'ta promosyon yükümlülüğü bulunan veya Akbank'a başka bir SGK emekli maaşı aktaran müşteriler promosyondan yararlanamayacaktır.

"Emekli Promosyon Taahhütnamesi" ni imzalayarak kampanyaya başvuran müşteriler, ilk emekli maaşını Akbank'a yatırdıktan sonraki üç iş günü içerisinde ödemelerini alacaklar.