Akaryakıt fiyatlarına kallavi indirim müjdelendi! İstanbul, Ankara, İzmir benzin, motorin, LPG fiyatları!

Akaryakıt fiyatlarında üst üste indirim müjdeleri gelmeye devam ediyor! Peki güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? İşte cevabı...

Akaryakıt fiyatlarına kallavi indirim müjdelendi! İstanbul, Ankara, İzmir benzin, motorin, LPG fiyatları!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), rafineri şirketlerine gönderdiği "marj güncellemesi" talebi sonrasında, benzin ve motorin fiyatlarında beklenen indirimler gerçekleşti. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya göre, yapılacak düzenleme ile benzin ve motorine 1 ila 1.5 TL arasında bir indirim olması öngörülüyor.

Gece yarısı itibarıyla motorin fiyatlarına yapılan 1,21 TL'lik indirim, güncellenen fiyatları gösterdi. Bugün itibariyle rafineri çıkış fiyatlarındaki ayarlamalar sonucunda motorin grubunda 1,10 TL, benzin grubunda ise 76 kuruşluk bir düşüş yaşandı.

akaryakıt indirim sevinci

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda benzinin litre fiyatı 40,36 TL, motorinin litre fiyatı ise 41,92 TL olarak belirlendi. Ankara'da benzinin litre fiyatı 41,02 TL, motorinin litre fiyatı ise 43,29 TL olarak kaydedildi. İzmir'de ise benzinin litre fiyatı 41,99 TL, motorinin litre fiyatı ise 43,96 TL oldu.

EPDK'nın rafineri şirketlerine yönelik müdahalesi, tüketicileri sevindirirken akaryakıt fiyatlarında yaşanan düşüş, araç sahiplerine mali bir rahatlama sağlayacak gibi görünüyor. Haberimizi takip ederek güncel akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri yakından takip edebilirsiniz.