Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: İşsizlik Azaldı, İstihdam Arttı

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli istihdam seferberliği kapsamında binlerce vatandaşın iş sahibi yapıldığını, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 850 vatandaşa iş imkanı tanındığını, işsiz sayısında ise 201 bin azalma görüldüğünü açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: İşsizlik Azaldı, İstihdam Arttı

Çeşitli programlara katılmak için Aydın'a gelen Selçuk, Aydın Valiliği'ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nda AK Partililerle bir araya geldi. Burada kadın istihdamı ve işsizlikle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Selçuk, sosyal yardımlara dair de değerlendirmelerde bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, "Bu hepimiz için gurur vesiledir. 513 bin kişiye yaşlı ve engelli vatandaşımıza evde bakım desteği sağlamaktayız. 112 bin çocuğumuza, sosyal eğitim destek programımızla aile yanında ekonomik destek sağlıyoruz. Ayrıca istihdam ve üretimi desteklemeye devam edeceğiz.Milli İstihdam Seferberliği kapsamında birçok vatandaşımızı iş sahibi yaptık. İstihdamımız geçen yılın aynı dönemine göre 850 bin kişi arttı. İşsiz sayısı ise 201 bin kişi azaldı. Artı 2 sloganıyla başlattığımız seferberliğimizin ikinci kısmı da tüm hızıyla sürmektedir." dedi.  

"AK PARTİ ,MİLLETİN PARTİSİDİR"

Bakan Selçuk, Adalet ve Kalkınma partisinin millet partisi olduğunu söyleyerek, "AK Parti, sadece bu milletin değil mazlum coğrafyanın umudu. Üzerimizdeki bu ağır sorumlulukla bu umudu ve duayı yaşatmaya devam edeceğiz. Gönül coğrafyamızda yaşayan mazlum halka umut olmaya devam edeceğiz. Asya'ya, Afrika'ya, Suriye'ye, Filistin'e, Bosna'ya Myanmar'a umut olacağız. Dünya beşten büyüktür diyerek mazlumların gür sesi olmaya devam edeceğiz. AK Parti dünyadaki haksızlığa karşı sesini yükseltmeye devam edecek. Çünkü AK Parti adı üstünde adaletin ve kalkınmanın partisidir." şeklinde konuştu.

"MİLLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ DESTEKLE KRİTİK SÜREÇLERİN HEPSİNİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

Ekonomideki son duruma dair de değerlendirmelerde bulunan Selçuk, ekonomide manipülasyonlar yapıldığını, kritik sürecin üstesinden gelineceğini, istihdamı teşvik eden politikaların artarak süreceğini söyledi. Aile Bakanı, "Şimdi ekonomik manipülasyonlara karşı da milletimiz yanımızda olmaya devam edecek. Milletimizden aldığımız bu destekle kritik süreçlerin hepsinin üzerinden başarıyla geçeceğiz. Çalışmaktan, üretmekten, sosyal adaleti tesis etmekten asla geri durmadık, durmayacağız. İstihdamı teşvik eden politikalarımız, aile ve sosyal hizmetlere yönelik kurumsal çalışmalarımızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Şehrimizin ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için milletimizin refah seviyesini arttırmak için hep beraber çalışacağız. Biz her türlü engellemelere rağmen ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeyi azmettik." dedi.

KAMUBULTENİ.COM - AYDIN