Aile Bakanlığından İhtiyaç Sahiplerine 7 Bin 200 TL Destek! Emekliler Dul ve Yetimler de Dahil Edildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan aile destek programında detaylar belli olmaya başladı. 831 bin haneye yapılan yardımların kapsamı genişletildi. Emekliler, dul ve yetim aylığı alanlarda başvuru yapabiliyor.

Aile Bakanlığından İhtiyaç Sahiplerine 7 Bin 200 TL Destek! Emekliler Dul ve Yetimler de Dahil Edildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aile destek programı hakkında açıklamalarda bulundu. Gelir durumuna göre yıllık 5 bin 400 lira ile 7 bin 200 lira arasında destek ödemesi yapılacağını belirten Bakan Yanık aylık olarak yapılacak bu ödemelerin 12 ay boyunca devam edeceğini açıkladı.

4 Milyon Başvuru

Bakan Derya Yanık, şuana kadar programa 4 milyon başvuru olduğunu 1,6 milyon haneye hak sahipliliği verildiğini açıkladı. 831 bin aileye ödeme yapıldığını belirten Bakan, hak sahipliliği kararı verilen 1,6 milyon haneye ödemelerin ulaşacağını belirtti.

Asgari Ücretin 3’te 1’i Kadar Gelir

Bu programdan yaralanacak kişilerin gelir durumuna bakıldığını belirten Bakan Yanık, "Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanede kişi başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3'ü yani; 1.833,45 liranın altında olması durumunda dahil olunan gelir aralığına göre, haneye aylık 450, 500, 550 veya 600 lira olmak üzere destek vereceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Emekliler, Dul ve Yetimlerde Dahil Edildi

Yapılan açıklamada kapsamın genişlediğini belirten Bakan Yanık, "Desteğimizi hayata geçirirken faydalanıcı yelpazesini oldukça geniş tuttuk. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı'na hanede yaşayan sayısı fazla olan düşük gelirle çalışan, emekli ve emeklilerimizin dul ve yetimlerini de dahil ettik. Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3'ünden az olması şartıyla SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri ile bunların dul ve yetimleri faydalanabilecek. Yine, genel şartları taşımaları ve hanedeki kişi başı düşen gelirin net asgari ücretin 1/3'ünden az olması koşuluyla özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkar ve diğer çalışanlar da desteğimizden yararlanabilecek" dedi.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /