7 bin 500 liranın üzerinde maaş alana zam yok mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkardıklarını duyurdu. Peki 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alana zam yok mu?

7 bin 500 liranın üzerinde maaş alana zam yok mu?

Türkiye 14 Mayıs 2023'te ki seçimlere hazırlanırken, vatandaşlara müjdeler gelmeye devam ediyor. Son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en düşük emekli maaşı alan vatandaşlara müjde vermiş ve 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltileceğini duyurmuştu. 

Zamlı maaşlar ne zaman ödenecek ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltilmesi için gerekli yasal düzenlemenin meclisten geçmesi gerekiyor. En düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olmasına imkan tanıyan yasal düzenlemenin önümüzde ki hafta meclise gelmesi bekleniyor. Meclisten kısa sürede geçecek düzenlemenin ardından, Nisan ayında en düşük emekli maaşının zamlı olarak 7 bin 500 lira olarak ödenmesi bekleniyor.

7 bin 500 liranın üzerinde maaş alana zam yok mu? 

Öte yandan en düşük emekli maaşına yapılan 2 bin liralık zam sonrasında, en düşük emekli maaşından yüksek maaş alan emeklilerde maaşlarına aynı oranda yada seyyanen zam yapılmasını talep ediyor. Ancak şu ana kadar hükümetten herhangi bir açıklama gelmedi. Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre; Örneğin aylığı 5 bin 500 lira olan bir emekli 2 bin lira zam alırken, 7 bin 499 lira aylıklı emekliye 1 lira zam düşecek. Emekli aylığı 6 bin 500 lira olanlar bin TL, 7 bin lira olanlar 500 TL zamla yetinecek. Aylığı 7 bin 501 lira olan emekli ise hiç zam alamayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.