680 Ürünün Gramı Düşürülmüş, 1296 Ürüne Haksız Zam

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamasında, bazı ürünlere gelen zamların haksız yere yapıldığını ve bazı ürünlerde ise gramajın azaltıldığını söyledi.

680 Ürünün Gramı Düşürülmüş, 1296 Ürüne Haksız Zam

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yerli rünlerin etiketlerinde yer alacak logonun tanıtımı için düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Pekcan açıklamasında, 41 bin 821 ürünün denetleme altına alındığını, kontrol edilen bu ürünlerden  1296 'sının haksız şekilde fiyatlarının arttırıldığını tespit ettiklerini söyledi.  Bunun yanı sıra  680 ürünün ise gramajında oynama yapıldığı tespit edildi.

Bakan Pekcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacaktır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir.

YABANCI FİRMALARIN TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN ÜRÜNLERİ DE YERLİDİR

Türkiye'de istihdam yapan, Yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye'deki alın terimizin payı vardır. Onlar da Betasus aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.

Dünya pazarında gerçekten rüzgar gibi esen Türk ürünleriyle insanımızın tüketicimizin gurur duymasını istiyoruz.

HEP BERABER ÜRETELİM

Kalitesiyle onurlanmasını istiyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip, tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü biz yerliyiz, yerli üretim bizim zenginliğimiz, gücümüz. Çocuklarımızın mutlu geleceği.

680 ÜRÜNDE GRAMAJ DÜŞÜRÜLDÜ

41 bin 821 ürün denetlendi, 1296 üründe haksız fiyat artışı tespit edildi. 680 üründe gramajla oynama tespit edildi.

Kamubulteni.com | Ankara