3000 TL Nakit ve 750 Lira Kira Yardımı Başvurusu Başlıyor: Kimlere Verileceği Açıklandı (Esnaf Destek Paketi)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği kira yardımı ve 1000 TL'lik nakdi destek ödemesi başvurularında geri sayım sona eriyor. 1 milyondan fazla kişiye 3 ayda toplamda 3000 lira ödeme yapılacak. Bu ödemelerle ilgili Resmi Gazete'de karar yayımlandı.

3000 TL Nakit ve 750 Lira Kira Yardımı Başvurusu Başlıyor: Kimlere Verileceği Açıklandı (Esnaf Destek Paketi)

Kimlere 3 bin TL verileceği açıklandı.

23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete sayısında bir karar yayımlandı. Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında esnaflara yapılacak 1000 TL'lik hibe desteğinin detaylarına yer verildi. 3 ayda her ay 1000 lira şeklinde verilecek hibe desteğine ilişkin detaylar şu şekilde:

"Hibe desteği, bakanlık bütçesine konulacak ödenekten karşılanır. Bu akrar kapsamındaki hibe desteği, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 441 inci ve 453 üncü maddelerine göre bakanlık tarafından hazırlanacak destek programları çerçevesinde doğrudan ve/veya kira desteği olarak verilir.

Doğrudan veirlecek hibe desteği 3 ay ödenmek üzere aylık 1000 Türk Lirasıdır. Bu destekten 14 Aralık 2020 tarihi itibarıyla ;

Esnaf ve sanatkar oiciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, 

Faal olan ve ticari kazançalrı basit usulde tespit edilenler,

Covid 19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve bakanlık tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar faydalanır. 

BAŞVURURLAR BAŞLIYOR

Söz konusu düzenleme REsmi Gazete 'de yayımlandı. Düzenlemenin resmen açıklanmasının ardından önümüzdeki günlerde başvuruların başlaması bekleniyor. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN