KYK Borçları Silinecek mi? Son Dakika Gelişmesi

KYK borcu olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi. Borçların faizlerinin silinmesi için kapsamlı bir kanun teklifi hazırlandı.

KYK Borçları Silinecek mi? Son Dakika Gelişmesi

KYK borcu olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi. Borçların faizlerinin silinmesi için kapsamlı bir kanun teklifi hazırlandı.

29 Aralık 2019 Pazar 09:57
KYK Borçları Silinecek mi? Son Dakika Gelişmesi

KYK borçları için kanun teklifi komisyona geldi.

Son günlerin gündem konusu olan KYK borçları ile ilgili CHP  , kapsamlı bir kanun teklifi hazırladı. Altında Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç 'un imzası olan KYK borçları ile ilgili kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Komisyonlarına geldi.

Geçtiğimiz gün TBMM 'ye sunulan '351 Sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' 27 Aralık 2019 Cuma günü komisyonlara gönderildi. 

'Teklif ile, yüksek öğrenim öğrencilerine verilen öğrenim kredisinin geri ödenmesinde faiz alınmaması ve mevcut öğrenim kredisi borçlarının faizlerinin terkin edilmesi amaçlanmaktadır.' özeti ile TBMM Başkanlığı 'na sunulan kanun teklifi Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç 'un imzasını taşıyor. 

KYK borcu düzenlemesini bekleyenler bu sayfada >> > TIKLA KATIL

Söz konusu kanun teklifi TBMM 'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu 'na geldi. 27 Aralık 2019 tarihinde komisyona gelen teklifin görüşmeleri önümüzdeki hafta başlayacak.

Teklif ile KYK borçlarının faizlerinin silinmesi ve kalan borçların faizsiz şekilde yapılandırılması talep edildi.

KYK BORÇLULARININ TALEPLERİ

Peki sizce KYK borçları tamamen mi silinmeli, yoksa sadece faizler mi silinmeli? Taleplerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

KYK BORÇLARI HAKKINDA MÜJDE GELDİĞİNDE VE TÜM KAMU İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 29.12.2019 11:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Dilek 2019-12-28 11:57:48

Faiziyle birlikte ödeyenler ne olacak peki bizi düşünen yok mu

Avatar
Emin 2019-12-28 17:28:47

İş yok iş yok diyip duruonuz iş beğenmiyorsunz muhtaç olsanız çöpçülük bile yaparsnz. İşinize gelmeyince mezunum iş yok en iyisi borçlar silinsin. Dionuz biz eşekmiydik almadık okul zamanı dişimizden tırnağımızdan kıstık. Ben çok kişiyi tanıyorum burs parasını barlarda içerek harcıyan

Misafir Avatar
gizli 2019-12-28 17:56:31 @Emin

hepsi cafelerde barlarda yedi öğrenim kredisini beleşci tayfası asla silinmemeli yedikleri gibi ödesinler ben aç kaldım ama ödedim

Beğenmedim! (4)
Avatar
Mehmet Ali FIRAT 2019-12-28 11:44:30

Ben şahsen kimin ne kadar borcu varsa yarısının silinmesinden yanayim çünkü bu alınan karar sadece faiz eklenmiş kişilerin borcunu ilgilendiriyor, diğer kişileri ilgilendirmiyor daha faiz işlenmemış ama kredi borcu olanlarda var en azından kimin ne kadar borcu varsa ya yarısı yada yüzde otuzu silinmesi herkes için daha makbul olur ve ayrımcılık olmaz.

Avatar
Yaren 2019-12-28 13:01:52

Aslinda çok kolay arkadaşlar milletvekilleri (mecliste napiyorlar)6 ay maas almasalar ekstraları kesseler bakın ozaman milletimin gencligi nadıl mutlu olur .1 yıl maas almayip asgariicret alsala bu maaslarla iş imkanlari hazırlansa ,mezunlar işe girse ne guzel olurdu.

Avatar
Melek 2019-12-28 11:28:34

Şu 3 günlük dünyada fakir olan var. Krediyi aldığına göre başka geliri yokmuş demekki almış çocuk. Üniversitede parasız okumak kolay degil hele uzakta okuyorsan. Malum mezun olunca atamada olmuyor Bi 2 sene mühlet verip geri alıyorsunuz parayı. Madem öyle hiç vermeyin para gelecekte Bi kaygı olmasın. Hepsi silinse herkes cok rahatlayacaktır.

Avatar
nalid 2019-12-28 12:20:42

Faizler silinsin imza attigimiz miktari ödeyelim o da is bulabikirsek hic olmazsa bu yapilsin

Avatar
Ayşe 2019-12-28 20:07:03

Tüm turkiye okuyor ama okul bitince kimse ise alınmıyor zaten işsizlik almış başını gidiyor kyk borçü da üstüne gelince psikolojimiz bozuluyor. İnsanlar evlerini ekmek goturemedikleri icin intihar ediyor. Okumak için kyk borcu değil burs verilmeli....

Avatar
KykZede 2019-12-28 19:34:25

Borçların silinmesi diye bişey yok orda. Yaptığınız haber yanlış. Kurgucunuzu yerden goklere kadar tebrik ederim. Baya profesyonel kurgulamış. Faizlerin silinmesi diye bişey var ve o da bi iyilik, bi ihsanmış gibi sunuluyor. Boş işlerden birisi daha.