Vaka Sayıları Fırladı! Samsun'da İlkokullarla İlgili Yeni Karar

Samsun'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde koronavirüs vaka artışının önüne geçilmesi amacıyla 1,2, 3 ve 4. sınıflarda uzaktan eğitime geçilmesi yönünde karar aldı.

Vaka Sayıları Fırladı! Samsun'da İlkokullarla İlgili Yeni Karar

 Koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığı ve Kovid-19 Bilimsel Danışma Kurulu tarafından yayımlanan risk haritasında Samsun'un çok yüksek risk grubunda yer aldığına yer verilen Valilik açıklamasında, alınan kararla ilgili şu ifadelere yer verildi: 

Salgının yayılmasını önlemek ve halkımızı hastalığın istenmeyen etkilerinden korumak amacıyla ilimiz genelinde eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili 12 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere yeni tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda ilimizde vaka sayısında artışın önlenmesi amacıyla resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesi, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime devam edilmesi kararlaştırılmıştır. 15 Şubat itibarıyla yüz yüze eğitime başlayan köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yüz yüze eğitime devam edilecektir. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarının yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin de devam etmesi kararı alınmıştır.

8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik destekleme, yetiştirme kursları ve takviye kurslarında yüz yüze eğitime, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda uzaktan eğitime devam edilecektir.