Ücretsiz Maske ile İlgili Yeni Karar! Maske Dağıtımlarında Düzenlemeye Gidildi

Ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni kararlar alınarak hayata geçirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile bir iş yerinde SGK'lı olarak çalışan kişiler eczaneden ücretsiz maske alamayacak.

Ücretsiz Maske ile İlgili Yeni Karar! Maske Dağıtımlarında Düzenlemeye Gidildi

Bu kişilere maskeler iş yerlerince verilecek.  Türkiye'nin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelesinde 50 gün geride kalırken, 11-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da eczaneler vasıtasıyla 13 milyon maske dağıtıldığı öğrenildi. İstanbul Eczacı Odası, ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili yeni alınan kararların hayata geçirileceğini belirterek, "Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır." açıklamasını yaptı.

Alınan yeni karara ilişkin yapılan bilgilendirmede, "Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edeceklerdir." denildi.