Tanzim Maske Satışı Başlıyor

Ticaret Bakanlığı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada tanzim maske satışı yapılacağına yer verildi.

Tanzim Maske Satışı Başlıyor

Tanzim maske satışı başlıyor.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , market ve toplu taşıma gibi alanlara maskesi olmayanların alınmayacğaını söyledi. Bu açıklama sonrası vatandaşların en çok aradığı konu , maske alma yolları oldu. İnternet üzerinden e ticaret sitelerinden maske arayan vatandaşlara bir açıklama Ticaret Bakanlığı 'ndan geldi. 

A Haber adlı kanala konuk olan Ticaret Bakanı Pekcan "Böyle bir dönemde (mart ayı) 13.4 milyar dolarlık ihracat yapmış olmak da büyük başarı, lütfen bunu göz ardı etmeyelim" dedi ve ihracat rakamlarına dikkatleri çekti. 

Rekabet Kurumu 'nun ceza kestiği firmalara değinen Pekcan,  "Bu firmaların 14 gün savunma süresi var. Şu an yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunma istedik. Bunlarla ilgili de Reklam Kurulunun toplantısı 14 Nisan'da yapılacak. Biz yasal sınırlar içinde 10 bin liradan 104 bin liraya kadar ceza kesebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

TANZİM MASKE SATIŞI BAŞLIYOR

Maske üretimi konusunda Türkiye 'nin iyi olduğunu söyleyen Bakan , ihracatçı ülke olduklarını söyledi. Bakan , maske satışları yapacaklarını, vatandaşların kolay ulaşacakları noktalarda tanzim yerlerde satış yapacaklarını söyledi Bakan "Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek" dedi.

MASKE SATIŞI NEREDE YAPILACAK?

Tanzim maske satışları önümüzdeki günlerde başlayacak. Maske satış yerleri açıklandığında haberdar olmak için kamubulteni.com 'u takipte kalın.