Süleyman Soylu, Sokağa Çıkma Yasağını Neden Geç Açıkladıklarını Duyurdu: "Akın Eden İnsan Sayısı Abartılacak Boyutta Değil"

Süleyman Soylu 'dan sokağa çıkma yasağının neden geç ilan edildiğini açıkladı. Bakan Soylu, gece öyle abartılacak sayıda vatandaşın sokağa çıkmadığını söyledi.

Süleyman Soylu, Sokağa Çıkma Yasağını Neden Geç Açıkladıklarını Duyurdu: "Akın Eden İnsan Sayısı Abartılacak Boyutta Değil"

Süleyman Soylu 'dan açıklama.

Sokağa çıkma yasağı ilanının geç yapılması eleştirilerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cevap verdi. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, kararı neden geç açıkladıklarını kamuoyuna duyurdu.

Habertürk 'ten Muharrem Sarıkaya 'nın son dakika olarak aktardığı bilgide Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının geç ilan edilmesini şu şekilde cevapladı:

“Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?”

ÖYLE ABARTILACXAK BOYUTTA DEĞİL

Açıklamada diğer ülkelerin sokağa çıkma yasağını saat kaçta ilan ettiklerine baktıklarını söyleyen Süleyman Soylu, önceki gece yarısı 1-1,5 saat içinde marketlere akın eden insan sayısının da öyle abartılacak boyutta olmadığını belirtti.

“Bunu tespit edebiliyoruz, 250 bin kadar insan hareketi görüldü, o da kısa sürede durdu” dedi.

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA
Kaynak: https://www.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/2643177-bakan-suleyman-soylu-yasagi-o-saatte-aciklama-nedeni