Son Dakika: Küçük Çocukta Mutant Virüs Tespit Edildi

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin bir son dakika açıklaması yaptı ve dikkat edilmemesi nedeniyle bebeklerde vakaların arttığını , 5 yaşında çocukta mutant virüsün saptandığını söyledi.

Son Dakika: Küçük Çocukta Mutant Virüs Tespit Edildi

5 yaşında çocukta mutasyonlu virüs.

Maske takmayan, mesafe kurallarına uymayan, kısıtlamaları ihlal eden vatandaşların okuması gereken haber. Konya'da 5 yaşında çocukta mutasyonlu virüs tespit edildiği bildirilirken bebeklerde de koronavirüs çıktığı açıklandı. 

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, yaptığı son dakika açıklamasında günde 350 - 400 vaka geldiğini söyledi ve ''Konya, maske ve mesafe kurallarına çok fazla duyarlı değil. Toplu organizasyonlar, en önemlisi de aile içi ziyaretleri sonlandıramadığımız için bugün kırmızı listedeyiz. Aşının bulunmuş olması da insanları rehavete sevk etti. Ama sağlık camiası olarak aşı olmazsa olmazımız. Fakat aşı yüzde yüz koruyucu değil. Mutasyonlu virüsün de çıkmasıyla iki kesim çok büyük zarar gördü” ifadelerini kullandı. 

Kurallara uymayanların , diğer insanların hakkına girdiğini söyleyerek sözlerinmi sürdüren Çetin, ''Sağlık camiasında, 1 yıldır tüm arkadaşlarım can siper hane cephede çalıştık, savaştık; ama maalesef sonunu getiremedik. İkinci kesim ise küçük esnaf dediğimiz restoranlar, kafeler diğer iş yerlerini kapattığımız belki okullar, okullara tedarik sağlayan esnafımızın işleri durma noktasına geldi. Kurallara uymayan insanların bu işleri kötüye giden esnafın vebaline girdiklerini farkında olsunlar. Resmi otoritemiz ‘Kovid bitti artık serbestiz’ diyene kadar kurallara uyma noktasında gayret gösterelim'' ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK VAKA SAYISI

HES kodunun şehir giriş çıkışlarında zorunlu olması gerektiğini söyleyen Çetin, ''Konya’da vatandaşların hafta sonu sokağa çıkma yasağına uymadığını görüyoruz. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının kaldırılarak, hafta içi yasakları saat 22.00’den 19.30’a çekilmesini ve bu hususta ev ziyaretlerinin toparlanacağını ümit ediyoruz. Pandemideki bugün geldiğimiz nokta çok önemli 350-400 civarında günlük vakamız var'' dedi. 

5 YAŞINDAKİ ÇOCUKTA DAHİ MUTANT VİRÜS GÖRÜLDÜ

Çetin sözlerinin devamında, mutasyonlu virüsün gençlerde çocuklarda görüldüğünü söyleyerek, ''Hızlı bir şekilde de yayıldığını düşünürsek yeni tedbirler alma zamanı geldi. Ama eğitim gerçekten kanayan bir yara, okullar mutlaka açılmalı diye düşünüyoruz. Fakat tedbirleri alarak ve öğretmenlerimizi aşılayarak hem sağlık eğitiminin hem de normal eğitimin sürecine girmesini arzu ediyoruz. Konya’da mutasyonlu virüs vakası var. Hatta çok sayıda, yaşları da genç. 5 yaşındaki çocukta dahi görüldü'' ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum