Son Dakika: 5 Ülkede Koronavirüs Aşısı Kaynaklı Ölüm Haberi Geldi

Son dakika haberi: Almanya'da üretilen Pfizer aşısını kullanan 5 ülkeden aşı kaynaklı ölüm haberleri geldi.

Son Dakika: 5 Ülkede Koronavirüs Aşısı Kaynaklı Ölüm Haberi Geldi

Pfizer aşısı olan bir kişi öldü.

Sözcü Gazetesi bir son dakika haberi aktardı. Edinilen son dakika bilgilerine göre dünya üzerine 30 yıldır farklı ahstalıklara karşı uygulanmakta olan mRNA aşısından bir kişi daha hayatını kaybetti. Avrupa'da Pfizer aşısı kaynaklı bir ölüm daha oldu. Norveç'te edinilen bilgilere göre 23 kişi hayatını kaybederken Almanya'da da aşı olduktan sonra ölenlerin olduğu bildirildi. 

ÖNCE YAŞLILARA

Norveç, Almanya ve diğer ülkelerde olduğu gibi aşıyı önce yaşlı vatandaşlarına yapmaya başladı. Ancak yapılan aşı sonrası bazı ölüm haberleri geldi.

ÖLÜM HABERİ GELEN ÜLKELER

Koronavirüs aşısı olan kişilerin hayatını kaybettiği kişilerin olduğu ülkeler şu şekilde: 

Norveç,

Belçika,

ABD

Portekiz

Almanya

23 ÖLÜMDEN 13'Ü AŞININ YAN ETKİLERİNDEN

Norveç Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada koronavirüse karşı geliştirilen aşıyı olan 23 kişinin hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden 23 kişiden 13'!ünün aşının yan etkisi kaynaklı hayatını kaybettiği belirtildi. Pfizer ise ölümlerden haberdar olduklarını, bu konuda Norveç ile ortaklaşa çalıştıklarını söyledi. 

ALMANYA'DA DA ÖLÜMLER VAR

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin son dakika olarak aktardığı bilgiye göre, Almanya'da aşı olduktan sonra ölenlerin olduğuna yer verildi. Benzer bir açıklama da Paul Ehrlich Enstitüsü'nden yapıldı ama kaç kişinin hayatını kaybettiği söylenmedi. 

TÜRKİYE'DE ÇİN AŞISI UYGULANIYOR

Türkiye'de Çin'den gelen Sinovac aşısı uygulanıyor. Şimdiye kıadar 522 binden fazla kişi aşı oldu.