Şanlıurfa Valiliği'nden Koronavirüs Açıklaması: Yasaklar Bir Ay Daha Uzatıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile koronavirüs tedbirleri çerçevesinde il genelinde uygulanan yasakların bir ay daha uzatıldığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği'nden Koronavirüs Açıklaması: Yasaklar Bir Ay Daha Uzatıldı

Valilik açıklamasında, yapılması muhtemel tüm açık alan etkinliklerinin kısıtlandığı kaydedilirken, kısıtlamaların 5 Eylül'e kadar süreceği, il merkezi ve illçelerde yasağa uymayanların para cezasıyla karşı karşıya kalacağı vurgulandı

'Yasaklama Kararı' başlığı altında yayımlanan resmi duyuruda şu ifadeler görüldü:

Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş asma, vb.) diğer illerden katılımlarla birlikte, 07.08.2020 saat:00.01'den 05.09.2020 saat:23.59'a kadar 30 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.