Sağlık Bakanlığı Açıkladı: İşte 30 Ocak 2021 Koronavirüs Tablosu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı 30 Ocak 2021 tarihinin koronavirüs tablosunu yayımladı. Yayımlanan tablo, bugünün vaka sayısı ve bilgiler yazımızda.

Sağlık Bakanlığı Açıkladı: İşte 30 Ocak 2021 Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs tablosu yayımlandı.

Türkiye'de koronavirüs salgınında son 24 saatin verileri açıklandı. Sağlık Bakanlığı Covid 19 sayfası üzerinden yapılan açıklamada bugünün koronavirüs tablosuna yer verildi. İşte salgında son durum:

AŞILAMADA SON DURUM

Koronavirüs aşılamasında Türkiye'de şimdiye kadar 1.960.158 kişiye aşı vuruldu.

Dünkü korona tablosu için TIKLAYIN

MUTASYON 17 ŞEHİRDE

Mutasyona uğrayan Koronavirüs 17 şehirde görüldü. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Koca, "Mutasyon tehdidine karşı dikkatli olmalıyız. Avrupa’daki vaka artışlarının arkasındaki etmenlerden biri virüsün mutasyonlu varyantı. Ülkemizde mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısı 128’e yükselmiştir. 17 şehrimizde İngiltere varyantı görüldü." dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Virüsün mutasyona uğramış olması şimdilik aşı çalışmalarını etkilememektedir. Ancak yeni mutasyonlar aşı çalışmalarını da zorlayabilir. En büyük silahımız halen maske ve mesafe kuralına uymak. Vaka sayılarını kontrol etmek elimizde. Kontrol elimizdeyken kıymetini bilerek temkinli hareket etmeli ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız."