Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika Açıklaması: İyileşen Hasta Sayısı 40 Bine Yaklaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 28 Nisan Türkiye Koronavirüs Güncel Tablosunu paylaşarak önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika Açıklaması: İyileşen Hasta Sayısı 40 Bine Yaklaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs günlük tablosunu paylaşarak, salgına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İyileşen hasta sayısının son 24 saat içerisinde 5 binden fazla olduğuna dikkat çeken Sağlık Bakanı, iyileşen toplam hasta sayısının 40 bine yaklaştığını söyledi. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki düşüşü de hatırlatan Sağlık Bakanı, bu başarının riske atılmaması, tedbirlere uyulması konusunda da uyarılarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca, "Son 24 saatte 5.000’den fazla hastamız iyileşti. İyileşen toplam hasta sayımız 40.000’e yaklaştı. Yoğun bakım ve entübe sayısında düşüş sürüyor. Yeni vaka sayısı öngörülen seyirde. Çok yakında 1 milyon testi aşmış olacağız. Bu başarıyı riske atmayalım." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı, 28 Nisan Koronavirüs Günlük Tablosunu yayımladı. Yayımlanan tabloya göre bugün vefat eden hasta sayısı 92 olurken, toplam can kaybı 2 bin 992'ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan son verilere göre bugün yapılan test sayısı 29 bin 230 olurken, yeni tespit edilen vaka sayısı 2 bin 392 oldu. Bugün iyileşen hasta sayısı 5 bin 18'e yükselirken, şimdiye kadar kovid-19'a yakalandıktan sonra iyileşen hasta sayısı 38 bin 809'a yükselmiş oldu. Ülkemizde yoğun bakımdaki hasta sayhısı 1621, entübe durumdaki hasta sayısı ise 845 olarak açıklandı.