Korona, İstanbul'da En Çok Bu 3 İlçede Var

Son dakika haberi: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve İstanbul 'da vakanın en çok görüldüğü 3 ilçeyi açıkladı.

Korona, İstanbul'da En Çok Bu 3 İlçede Var

Son dakika : İmamoğlu açıkladı.

Son dakika haberi: Fox TV ekranlarında İsmail Küçükkaya 'nın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin önemli konulara değindi ve Küçükkaya 'nın sorularını yanıtladı.  Korona salgını ile ilgili konuşan İmamoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndan aldığımız ek bir bilgi yok. Bu konuda bilginin dağıtım merkezi Sağlık Bakanlığı." dedi.

EN ÇOK GÖRÜLEN İLÇELER

Önceki akşma Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'nın ilçelere göre virüs yayılımını göstermesi meselesine değinen İmamoğlu,  "Burada çarpıcı olan şu... Özellikle Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa bu bölgede çok yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Çünkü biliyorsunuz yapılaşma çok orada. Bu harita bize pandemi kurulunda sunum yapıldı. Orada bir ilgili sanıyorum İstanbul Halk Sağlığı Başkanıydı, Onun yaptığı haritada o bölgede yapılaşmanın yoğun boşlukların az olduğu bölgelerde salgın daha yüksek. Örneğin Esenyurt örnek verildi. Anadolu'ya kasıt bir nebze daha düşük, yoğunlaşma az. Batı'ya doğru gittiğinizde Büyükçekmece, Silivri, Çatalca... Kırsala gittiğinizde zaten azalıyor. Ama o yoğun yapılaşmanın olduğu yerde salgının hızı daha yüksek. Ne yazık ki öyle" dedi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA