Korona Başına Dert Oldu 98 Covid Testi 7 Aşı Yaptırdı

Amasya'da yaşayan ve esnaflık yapan Kaşif Sevinç, Koronavirüsün hayatımıza girdiği günden beri 98 kere Covid-19 testi yaptırdı, 7 doz da korana aşısı oldu.

Korona Başına Dert Oldu 98 Covid Testi 7 Aşı Yaptırdı

Koronavirüs ortaya çıktığından beri birçok insanın psikolojisi olumsuz yönde etkilendi. Kimileri her şeyi dezenfekte ederken kimileri ise toplum içine karışmaktan uzak durdu. Ama böylesi hiç duyulmadı.

Amasya’da esnaf olan Kaşif Sevinç Koronavirüs nedeniyle en fazla sıkıntı yaşayanlardan biri oldu. Sevinç, şimdiye kadar 98 kez Covid testi olurken tam 7 doz da aşı yaptırdı. KOAH hastası ve panik atak olduğu için sürekli test yaptırdığını söyleyen Sevinç, aynı gün içerisinde 3 farklı şehirde test olduğunu belirtti.

7 Kez Aşı Oldu

Bazı günler kendinden çok şüphelendiğini ifade eden 2 yaşındaki Kaşif Sevinç, aynı günde 3 kez test yaptırmış, ayda ortalama 4 kez test olan Sevinç,“98 kere test oldum. Bende KOAH hastalığı var. Aynı zamanda bağırsaklarımda da problem var. Bu yüzden sürekli test yaptırdım. Bazen bir gün içerisinde hem Samsun’da hem Çorum’da hem de Merzifon’da test verdim. Bir günde 3 test verdim. Hastanelerde bana ‘amca sen burada kapacaksın hastalığı’ diyorlar. Ben de ’korkuyorum’ diyorum. Bu süreçte evime çocuklarımı, torunlarımı koymadım. Kimseye yanaşmadım. İş yerimde dahil ofisime kimseyi kabul etmedim. Yanımda çalışan işçilerin çayını bile içmedim. Eşimden başka kimsenin ne yemeğini ne çayını içtim. Hastalığa karşı 7 tane aşı oldum” dedi.

Bu Zamana Kadar Koronavirüse Yakalanmadı

Virüsten dolayı psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Sevinç, "Şevket hocamın tavsiyesi üzerine çok şükür ben de bu zamana kadar yakalanmadım. Her hafta ona kontrole geliyorum. Ben de KOAH hastalığı çıktı, sigarayı bırakalı 2 sene oldu. Bende panik atak vardı. Bu korona benim psikolojimi bozdu. 2 tane psikiyatri doktoruna gittim. Örneğin bir yere dokunduğum zaman elimi günde 10 sefer yıkıyordum. Devamlı kolonya elimde geziyorum. Bir ay içerisinde 4 olduğum da oldu, 6 olduğum da oldu. Her yerde test olmaya gidiyorum. Ankara’da oldum, Samsun’da oldum, Çorum’da oldum, Amasya’da oldum” diye konuştu.

Böylesini Görmedim

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, “KOAH hastası olan bir hastamızdır. Koronaya yakalandığında çok ağır geçireceğini düşündüğü için bu hastalığın anksiyetesini yaşayan bir hastamızdır. Koşa koşa giderek korona mı değil mi diye testini yaptıran bir hastamızdır. Pandemi sürecinde yaklaşık 98 kere test vermiş. Ben binlerce hasta gördüm ama bu kadar çok test yaptıran ve bu kadar çok bu hastalığın anksiyetesini yaşayan çok az insan gördüm. Bu kadar çok test yaptıran tek hastamızdır. Hastamızın kronik akciğer hastalığı olduğu için yakın takip ettiğimiz bir hastadır. Covid-19’a yakalandığında risk altında olduğu için aşılarını tamamlamış ve yakın takibimizde olan bir hastadır. Kronik akciğer hastalığı olduğu için öksürük karakteri değiştiğinde teste gidiyor. Her gittiğinde de test yaptırıyor. Hepsi negatif çıktı. Hem kendini korumuş hem de maske ve mesafeye dikkat etmiş. Pandemi Kaşif Bey için bitti sayılır” ifadelerini kullandı.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /