Kabe'den Sonra Mescid-i Aksa'da Kapatıldı

Son dakika haberi: Koronavirüs pandemisi nedeniyle Filistin 'de bulunan Mescid-i Aksa 'nın da kapatılması kararı alındı.

Kabe'den Sonra Mescid-i Aksa'da Kapatıldı

Son dakika : Kabe'den sonra Mescid 'i Aksa da kapatıldı.

Vuhan 'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan corona virüsü nedeniyle geçtiğimiz haftalarda Kabe kapatılmış ve dezenfektan işlemleri yapılmıştı.

Edinilen son dakika bilgilerine göre Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mescid-i Aksa 'nın ibadete kapatılmasına karar verildi. 

SABAH NAMAZINDAN İTİBAREN KAPATILDI

Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın koronavirüs ile mücadele kapsamında sabah namazından itibaren tamamen ibadete kapatıldığını duyurdu.

EZAN OKUNACAK

Söz konusu uygulamanın geçici olduğuna vurgu yapılırken ezanın okunmaya devam edeceğine yer verildi. Açıklamada, vatandaşların evlerinde kalmaları gerektiği vurgulanırken , sağlık kurumlarının tavsiyelerine uyma çağrısı yapıldı. 

Bu açıklamada, Mescid-i Aksa 'nın kapatılmasının Filistin sağlık kurumları ile yapılan görüşmeler çerçevesinde alındığı belirtildi.