İstanbul'da 24 Sağlık Personelini Corona Virüse Yakalandı

Son dakika haberi: İstanbul 'un çeşitli ilçelerinde 24 sağlık personelinin corona virüs testi pozitif çıktı. Aile hekimleri ve hemşireler corona virüse yakalandı.

İstanbul'da 24 Sağlık Personelini Corona Virüse Yakalandı

Son dakika : Sağlıkçılarda corona tespit edildi.

Milliyet'ten Mert İnan, bugün kaleme aldığı haberinde : İstanbul 'da toplamda 24  sağlık personelinde corona virüs tespit edildiğini söyledi. Aile hekimi ile hemşirelerde görülen corona virüs sonrası hemen karantinaya alınan sağlık personellerinin genel durumlarının iyi olduğuna yer verildi. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir,, vakaların İstanbul 'un çeşitli ilçelerinde meydana geldiğini söyledi. 

"Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok." diyerek sözlerine başlyaan Dr. Demir, "Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için aile hekimliğine müracaat ettiler." dedi.

Aile hekimlerinin eksiklerine değinen Demir, "Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu. Aile hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük" dedi.

ACİL DURUMLAR DIŞINDA EVDEN ÇIKMAYIN

Vatandaşların acil durumlar dışında evden çıkmaması gerektiğini söyleyerek sözlerini sürdüren ve evden çıkmama kuralına titizlikle riayet edilmesi gerektiğini ifade eden Demir,  "Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza 'Acil durumlar dışında gelmeyin' diyoruz." dedi.