İki Şehirde Daha Sigara Yasağı Geldi: İşte Kısıtlama Gelen 7 Şehir

Son dakika haberi: Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir karar daha alındı ve bir şehirde daha açık alanda sigara içme yasaklandı. Yeni yasak ile birlikte kısıtlama gelen şehir sayısı 7 oldu.

İki Şehirde Daha Sigara Yasağı Geldi: İşte Kısıtlama Gelen 7 Şehir

Son dakika haberi: Bir ilde daha sigara yasağı geldi. Yasak gelen il sayısı 7 oldu.

Koronavirüs nedeniyle birçok şehirde açık alanlarda sigara içme yasağı getirildi. Vatandaşlar, sokaklarda sigara içmek için maskesini çenesine indiriyor. Bu da coronavirüsün yayılmasının önünü açıyor. Açık alanlarda sigara içenlerin artması nedeniyle Erzincan 'da da açık alanda sigara içme yasağı geldi ve toplamda 7 şehirde sigara yasağı başladı.

ERZİNCAN

Erzincan Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mehmet Makas 'ın başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz genelinde tüm park, bahçe ve pazar yerlerinde ayrıca Ordu Caddesi üzeri Eski MİT Kavşağı ile 13 Şubat Caddesi Devlet Hastanesi Kavşağı arası ve Halitpaşa Caddesi üzeri SGK Kavşağı'ndan, Fevzipaşa Caddesi üzeri Eski Terminal Kavşağı'na kadar maske kullanımını ihlal ederek/maskeyi aşağı indirerek, yürüyüş esnasında sigara içmenin yasaklanmasına, belirtilen sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir"

GİRESUN

Giresun İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin Vali Enver Ünlü başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, kamuya açık alanlarda da sigara yasağının devreye alındığı açıklandı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında toplanan İl Umum Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında bazı caddelerde sigara içilmesini yasakladı, 65 yaş üzeri vatandaşlara yeni kısıtlamalar getirdi,

KASTAMONU

Kastamonu Valiliği tarafından kamusal alanlarda sigara içilmesi yasaklanırken, ayrıca HES kodu olmadan kamu alanlarına gidecek vatandaşların girişleri de yasaklandı.

ORDU

Ordu İl Hıfzısssıha Kurulu tarafından Altınordu ilçe merkezindeki kalabalık alanlarda koronavirüs salgının yayılımının önlenmesi için maskelerin düzgün biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla pandemi dönemi boyunca sigara içmenin yasaklandığı bildirildi.

KARAMAN

HAKKARİ YÜKSEKOVA

ÇANKIRI

Yapılan açıklamada, "65 yaş üzeri büyüklerimizin 11.00 ve 15.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmalarına izin verilecektir.Maske kullanımını aksattığı için pazar yerleri içerisinde sigara içilmesi yasaklanmıştır" dedi.

Diğer şehirlerde de yasak gelmeli mi? Yorum kısmı aşağıda.