İçişleri Bakanlığı'ndan Korona Tedbirleriyle İlgili Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması konulu genelge gönderildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan Korona Tedbirleriyle İlgili Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması konulu genelge gönderildi.

21 Nisan 2021 Çarşamba 22:43
İçişleri Bakanlığı'ndan Korona Tedbirleriyle İlgili Yeni Genelge

Bakanlığın gönderdiği genelgeye göre, bu hafta sokak kısıtlaması Perşembe günü saat 19.00 itibariyle başlayacak.

GENELGEYE GÖRE;

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

Daha önce genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.

- Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

- Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

Son Güncelleme: 21.04.2021 22:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Seçmen 2021-04-22 01:31:03

Size sadece gülüyorum

Avatar
Sercan 2021-04-22 06:15:07

Bence hiç ozaman yapmasın böyle bitmez ilet komple yasak gelmesi lazım kısıtlamalı yapiyorda boşa ben özel sektorda çalışıyorum yer küçük insan çok ağız agızayiz oradan kapıp eve getirmem an meselesi zaten çalışan getiyor evdekilerde bir şey yok yanış yapıyorlar