İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'Maske' ve 'Karantina' Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, an itibariyle günde 10 milyon maske dağıtıldığını, Türkiye'nin günlük üretiminin de 10 milyon olduğunu, yakın tarihte sayının 20 milyon üzerine çıkacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'Maske' ve 'Karantina' Açıklaması

Şimdiye kadar yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili provakasyon amaçlı paylaşımda bulunan 4186 hesaba işlem yapıldığını, 667 kullanıcının tespit edildiğini ve bunların çoğunluğunun yurt dışında olduğunu söyleyen Soylu,  karantina süreçlerine ilişkin , "Bu sayıları ilk kez açıklıyorum. Şu anda 52 ilde 180 ayrı yerleşim yerinde karantina uyguluyoruz. Bunun bir tanesi ilçe merkezi Artvin Borçka, bir tanesi ilçenin tamamı, 10 belde, 100 köy var. Geriye kalanları da mezra. Bu rakamı ilk kez paylaşıyorum. 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, 15 bin de yurtta kalan vatandaşlarımızla birlikte 138 bin karantinada olan var. Bu sahayı izlemenin başarısıdır" dedi.

Koronavirüs tedbirlerine uymayanlara yönelik de çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken İçişleri Bakanı, şimdiye kadar 26 bin kişiye adli ve idari ceza kesildiğini söyledi.