Hakkari Valiliği'nden Açıklama: Askerlerimizin Koronavirüse Yakalandığı Haberleri Asılsız

Hakkari Valiliği, sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında 11 askerimizin koronavirüse yakalandığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.  

Hakkari Valiliği'nden Açıklama: Askerlerimizin Koronavirüse Yakalandığı Haberleri Asılsız

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Yüksekova'da 200 askerin bulunduğu bir bölükte 11 askerimizin koronavirüse yakalandığı ve diğer askerlerle bu askerlerin dip dibe yattığına yönelik haberlerin asılsız olduğu, askerlerin toplu olarak kaldığı yerlerdeki sayının azaltılması ve temin edilen yurt ve otellere yerleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında giderek yayılan 'Yüksekova ilçesinde 200 askerin bulunduğu bir bölükte 11 askerin koronavirüse yakalandığı ve askerlerimizin aynı koğuşta dip dibe yattığı' şeklinde yer alan haberler tamamen asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır. Askerlerimizin toplu olarak kaldığı yerlerde sayı azaltılarak temin edilen yurt ve otellere yerleştirilmişlerdir. Ülkemizde hızla yayılan Kovid-19 virüsüne karşı ilimiz genelinde devam eden süreç ile ilgili gerekli tedbirler alınmıştır.