Corona Ne Zaman Bitecek? Sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Umutlandıran Cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan koronavirüs salgının ne zaman biteceği sorusuna cevap geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı 'nda çifte bayram yaşayacaklarını umut ettiğini söyledi.

Corona Ne Zaman Bitecek? Sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Umutlandıran Cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'dan salgın sorusuna cevap.

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı , kaleme aldığı yazısında Erdoğan ile yaptığı görüşmeye dair notlar paylaştı. Bursalı , salgının ne zaman biteceği, ne zaman normale dönüleceği konuları hakkında Erdoğan 2ın cevabını da köşesine taşıdı.

"Başkan Erdoğan'a salgınla ilgili mücadelenin nasıl gittiğini de sordum." diyen Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın, "En başından bu yana son derece titizlikle ve profesyonelce yürütülen önlem ve alınan kararların sonuç vermeye başladı" cevabını verdiğini aktardı. 

Söz konusu yazının ilgili kısmı şu şekilde

"Tedbirlerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlamasının da bu olumlu sonuçta önemli katkı yaptığını ve vatandaşların evde kalmasından duyduğu memnuniyeti de belirtti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı'nda yapımı devam eden 2 bin 500 yatak kapasiteli sahra hastanelerini de hatırlattı ve bunun yanı sıra Türkiye genelinde yatak kapasitesi ile ilgili hiçbir sıkıntımız olmadığını söyledi."

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DA YASAK"

"Maske, tulum ve eldiven ile her tür tıbbi gereç ile ilgili dünya ülkeleri ile mukayese bile edilmeyecek bir üstünlüğümüz olduğunu da hatırlatan Başkan Erdoğan; bu hafta ve önümüzdeki hafta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte salgında çok önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini de söyledi."

SALGIN NE ZAMAN BİTECEK?

Salgının ne zaman biteceği konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan 'a soru sorduğunu söyleyen Bursalı, "Tamamen bilimsel ve uzmanların yaptıkları değerlendirmelere bakarak, matematiksel bir olay olmasa da algoritmaların olumlu yöne evrildiğini ve belli bir zaman içinde netice alacak duruma gelineceği yönünde umutları işaret etti. Başkan Erdoğan'ın son sözü; hepimize bir müjde gibi aslında. "Ramazan Bayramında bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah." dedi. 

RAMAZAN ORUCU NE ZAMAN BAŞLIYOR ?  BAYRAM NE ZAMAN?

2020 yılı Ramazan ayı 24 Nisan Cuma günü başlıyor. Ramazan Bayramı da 24 Mayıs günü.

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA