Bolu Valisi Açıkladı : Koronavirüs Vaka Sayısında 3 Kat Artış Var

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu'daki yeni tip koronavirüs vaka sayılarının 3 kat arttığını belirterek Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde dahi il genelinde bu kadar vaka görmediklerini söyledi.

Bolu Valisi Açıkladı : Koronavirüs Vaka Sayısında 3 Kat Artış Var

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili Bolu'daki son duruma dair açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit,  İl genelinde 3 kat artış olduğuna vurgu yaparak vatandaşlara tedbirlere uyma konusunda çağrıda bulundu.

Vali Ümit, "Bolulu vatandaşlarımız maske ve sosyal mesafe konusunda fevkalede duyarlı hale geldi. Maske konusunu halen ihmal edenler var. Pazartesi günü itibarıyla maske konusunda denetimleri yoğunlaştırdık. Pazartesi 31 vatandaşımız, salı günü de 55 vatandaşımıza ceza yazıldı. Pazartesi günü 28 bin liranın üzerinde, salı günü yaklaşık 50 bin liranın üzerinde ceza yazıldı.Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var, 3 misli bir artış var. Her geçen gün virüs kendisini biraz daha hissettiriyor. Bunu özellikle vurgulamamız gerekiyor" diye konuştu.