Bolu Belediyesi Su Fiyatlarında %50 İndirime Gidiyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni tip koronavirüs pandemisinden dolayı artan su ihtiyacı nedeniyle vatandaşların sıkıntı yaşamaması için su fiyatlarında yüzde 50 indirime gideceklerini duyurdu.

Bolu Belediyesi Su Fiyatlarında %50 İndirime Gidiyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle şehirde alınan tedbirler ve son durum hakkında bilgi vermek üzere, Bolu Belediye Meclisi Salonu'nda basın açıklaması yaptı. Bolu Belediye Meclisi'nin 2 Nisan 2020 tarihinde toplanacağını ve su fiyatlarında yüzde 50 indirime gidileceğini açıklayan Tanju Özcan, kendilerini bu makamlara getiren vatandaşların her zaman yanında olacaklarını ve her zamankinden daha fazla vatandaşı düşünmek zorunda olduklarını söyledi. Artan su ihtiyacı nedeniyle vatandaşların kabarık faturalarla karşı karşıya kalmasını istemediklerini o yüzden su fiyatlarında indirime gidileceğini söyleyen Özcan, yapılacak indirimle birlikte Bolu halkının 3 milyon 360 bin lirasının ceplerinde kalarak farklı ihtiyaçlarına ayırabileceklerini swöyledi.

Başkan Özcan, "Gün halktan aldıkları geri verme günü bizleri bu makamlara getiren vatandaşlarımız her zamankinden daha fazla düşünme günü. Gün evde kal deyip evde tutuma günü. Sadece çağrı yapmak yetmiyor yöneticiler olarak bizim aynı zamanda onların evde kalması için adım atmamız gerekiyor. Biz Bolu Belediyesi olarak bu kötü günlerde halkımızı verdiğimiz desteklere bir yenisini daha eklemek istiyoruz. Bu bağlamda 2 Nisan 2020 Perşembe günü su fiyatlarında %50 oranında indirip yapmak üzere Bolu Belediye Meclisini toplantıya davet ediyorum. İnşallah bu indirim sonucunda Bolu halkının cebinde 3 Milyon 360 bin TL'nin kalacağını hesaplıyoruz. Biz bunu yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bolu halkının 3 Milyon 360 bin TL'sini şu kötü günlerde bırakabilmek. Bizim için önemli bir şey" ifadelerini kullandı.