Başhekim O Görüntülere Sert Tepki Gösterdi: "Hakkımı Helal Etmiyorum"

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, sahil boyunca kalabalıklar şeklinde dolaşan vatandaşlara tepki gösterdi.

Başhekim O Görüntülere Sert Tepki Gösterdi: "Hakkımı Helal Etmiyorum"

Başhekim'den o görüntüye sert tepki.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunna Türedi, sahil kenarında kalabalık şekilde gezen vatandaşlara tepki gösterdi. Sert konuşan Türedi, görüntüye tepki gösterip "Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken, elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün!, İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum" dedi. 

"Çoluğunu, çocuğunu, eşini, dostunu, annesini, babasını düşünen varsa; azıcık insafı ve vicdanı olan varsa evinde kalır ve çok gerekli olmadıkça evinden çıkmaz. Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken, elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün! İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum.

Servisler ve yoğun bakımlar dolu, ne umuyorsunuz mucize mi? Öyle bir yeteneğimiz yok, sadece insanız. Ayıptır, günahtır. Sağlıkçı ya acımadığınızı biliyoruz da bari kendinize acıyın."

İşte Başhekimin tepki gösterdiği görüntü: