Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için 16 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvuru işlemleri 31 Ocak 2021 tarihinde son bulacak.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için 16 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvuru işlemleri 31 Ocak 2021 tarihinde son bulacak.

27 Ocak 2021 Çarşamba 20:36
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Üniversite rektörlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada, ebe, hemşire, sağlık teknikeri, fizyoterapist, laborant, diğer sağlık personeli, röntgen teknisyeni unvanlarında gerçekleşecek alıma başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilirken, resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar da yer aldı.

 Buna göre başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde sıralandı:

1 - Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
2 - Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3 - Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin  güvenliğine  karşı  suçlar,  Anayasal  düzene  ve  bu  düzenin  işleyişine  karşı  suçlar,  milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye  fesat  karıştırma,  edimin ifasına  fesat  karıştırma,  suçtan  kaynaklanan  malvarlığı  değerlerini  aklama  veya  kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4 - Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya ilişiği olmamak.
5 - 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
6 - 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak,
7 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
8 - Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmediği belirlenen (tespit edilen) adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
9  -  Başvuracak  adayların  durumunun;  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  4/B maddesi  gereğince,  “Sözleşmeli  olarak  istihdam  edilenler  hizmet  sözleşmesine  aykırı  hareket etmesi  nedeniyle  kurumlarınca  sözleşmelerinin  feshedilmesi  veya  sözleşme  dönemi  içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih  tarihinden itibaren  1 (bir) yıl  geçmedikçe kurumların  sözleşmeli  personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması
10  -  Başvuracak  adaylarda  yukarıda  belirtilen  özel  şartlar  ile  657  sayılı  Kanunun  48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
11  -  Lisans  mezunları  için  2020  KPSS  (B)  grubu  KPSS  P3  puanı  esas  alınacaktır. Önlisans  mezunları  için  2020  KPSS  (B)  grubu  KPSS  P93  puanı  esas  alınacaktır..  Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.
13  -  Başvurularda  ‘Kamu  Görevlerinde  İlk  Defa  Atanacaklar  İçin  Yapılacak  Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanır.
14 - 7/24 Kesintisiz hizmet sunumu gereği nöbet usulü planlanan çalışma dahilinde gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak.
NOT:  Gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  tespit  edilenlerin  talepleri  değerlendirilmeyecek, haklarında herhangi bir işlem yapılmış ise bu işlemler iptal edilecektir.
Ayrıca, konusu suç teşkil eden hususlarda gerekli yasal yollara başvurulacaktır.

KONTENJAN DAĞILIMI

BAŞVURU SÜRECİ

Resmi gazete'de yer alan duyuruda, başvuru sürecine dair, "Online   olarak   Sağlık   Araştırma   ve   Uygulama   Merkezinde   (Hastane)   yer   alan pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların https://ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/ web adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.(Başvuru kılavuzu web sitemizde mevcuttur.)" denildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.