KPSS Şartsız ve 55 KPSS ile: Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başlıyor

İki belediyeye KPSS şartı olmadan ve 55 KPSS puanı ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacak. İlana başvurular bu hafta başlıyor. İşte başvuru şartları.

KPSS Şartsız ve 55 KPSS ile: Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başlıyor

İki belediyeye KPSS şartı olmadan ve 55 KPSS puanı ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacak. İlana başvurular bu hafta başlıyor. İşte başvuru şartları.

21 Eylül 2019 Cumartesi 22:47
KPSS Şartsız ve 55 KPSS ile: Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başlıyor

KPSS 'siz ve 55 KPSS ile zabıta personeli ve itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor.

İki belediye bünyesine personel alımı için İŞKUR ve DPB 'de yayınlanan ilanlarda 31 zabıta ve itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. Zabıta alımı için başvurular 23 Eylül 2019 günü , itfiaye eri alımı için ise başvurular 25 Eylül 2019 'da başlayacak.

Bizde bu haberimizde iki ilanın başvuru detaylarına yer verdik.

İKİ İLANIN BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İtfaiye eri ve zabıta alımı başvuru genel şartları şu şekilde;

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • 1Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İLANA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için>> TIKLA KATIL

İTFAİYE ERİ ALIMI

Kastamonu şehrine bağlı Azdavay İlçesi 'nin Belediye Başkanlığı bünyesine 1 itfaiye eri alınacak. Lise mezunu adaylar arasından KPSS 55 puan şartı ile yapılan personel alımında başvuru özel şartları şu şekilde;

 •  2018 yılı KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari (55) KPSS puanını almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla- erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • İtfaiye Teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular 25 Eylül ile 27 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak. Başvuru formu yayınlandığında ve başvurular başladığında kamubulteni.com 'da olacak.

ZABITA ALIMI

Sultangazi Belediyesi bünyesinde yapılacak zabıta destek personeli alımında sayı 30 olarak açıklandı. KPSS şartı olmadan yapılacak alımda başvuru özel şartları aşağıdaki ilan metninde verildi. 

İlana başvurular yukarıdaki evraklarla birlikte 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

İLAN BAŞVURUSU BAŞLADIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 21.09.2019 23:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.