MSÜ'ye En Az Lise Sivil Memur ve Asker Alımı-50 KPSS ve YKS ile

Milli Savunma Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu sivil memur ile asker alımı yapılıyor. MSÜ ve YKS sınavı ile subay ve astsubay , KPSS 50 puan şartı ile de sivil memur alınacak. İşte detaylar.

MSÜ'ye En Az Lise Sivil Memur ve Asker Alımı-50 KPSS ve YKS ile

MSÜ 'ye sivil memur ve subay astsubay alınıyor.

Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından sivil memur ve lise mezunu adaylar arasından subay ile astsubay öğrencisi alacak. MSB resmi sayfası aracılığıyla yayımlanan ilanların detayları haberimizde.

SİVİL MEMUR ALIMI

MSÜ tarafından yayımlanan duyuruda sivil memur kadrolarında istihdam etmek üzere Teknisyen, Hizmetli, Berber, Uzman, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Garson, Terzi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 50 puan sınırı ile yapılacak sivil memur alımında başvurular internet üzerinden alınıyor. 

Her kadro için istenen özel şartlar şu şekilde;

1 Teknisyen:

Mezuniyet:  Ortaöğretim Kurumlarının ElektrikElektronik Teknolojisi alanı ve dalları, Elektrik Teknolojisi, Elektronik, Elektrik Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak

Özel Şart: MEB'den onaylı Elektrik Tesisatçılığı sertifikası veya Elektrikçilik sertifikası sahibi olmak; 3308 sayılı kanuna göre Elektrik tesisatçılığı , Bakım ve Onarım Elektrikçiliği , Elektrik Tesisatçılığı ustalık veya kalfalık belgesi sahibi olmak.

8 Hizmetli,

Mezuniyet: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak

2 Berber,

Mezuniyet: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Özel Şart: 3308 sayılı Kanuna göre erkek berberliği dalında kalfalık veya ustalık belgesine sahip olmak

1 Uzman,

Mezuniyet: Fakültelerin Uluslararası İlişkiler, İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi,Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarından Mezun Olmak

1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni,

Mezuniyet şartı: Yüksekokulların herhangi bir alanından mezun olmak

Özel Şart: Bilgisayar Sertifikası Bulunması

1 Garson,

Mezuniyet: Ortaöğretim Kurumlarının Turizm ve Otelcilik eğitimi veren herhangi bir alanından mezun olmak.

1 Terzi, 

Mezuniyet: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Özel Şart:  3308 sayılı Kanuna göre terzilik dalında kalfalık veya ustalık belgesine sahip olmak

Başvuru ekranı için  tıklayın

MSÜ SUBAY ASTSUBAY ALIMI

Milli Savunma Üniversitesi bünyesine lise mezunu adaylar arasından öğrenci alınacak. Alınacak öğrenciler MSÜ bünyesinde aldıkları eğitimin ardından subay ve astsubay olarak TSK 'de hizmete başlayacak.

MSÜ alımında yaş şartı şu şekilde;

- Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

- Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak. (01 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Kadın öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları (2000 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

- Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2020 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak (Daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar.),

- 2017 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2017 ve öncesi mezun durumda olanlar dâhil).

MSÜ sınavı 29 Mart 2020 'de yapılacak. Sınavda barajı geçen adaylar , daha sonra YKS 'ye alınacak. YKS 'den geçerli puan alanlar spor ve sözlü mülakat aşamasına çağrılacak.

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke gidin.

https://ais.osym.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada aşağıda bulunan 2020 MSÜ kısmına tıklayın. daha sonra karşınıza çıkan ekranda başvuru yap butonuna tıklayın.

Açılan sayfada bilgilerinizi tam şekilde doldurun ve başvurunuzu internet üzerinden tamamlayın. Başvuru ücretini yatırdıktan sonra sınav sürecini bekleyeceksiniz.

İLANA BAŞVURANLAR VE BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA TIKLA TAKİP ET