MSB PERTEM Duyurdu: Sözleşmeli Er Alımı Başvurusu Bitiyor-Uzman Onbaşı Erbaş ve Astsubay Olma Fırsatı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli er alımı başvurusunda sona gelindiğine yer verildi. MSB tarafından yayımlanan duyuruda uzman onbaşı, uzman erbaş ve astsubay olma fırsatının doğduğuna yer verildi.

MSB PERTEM Duyurdu: Sözleşmeli Er Alımı Başvurusu Bitiyor-Uzman Onbaşı Erbaş ve Astsubay Olma Fırsatı

MSB açıkladı: Sözleşmeli er alımı başvurusu sona eriyor.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ilkokul mezunları arasından sözleşmeli er alımı yapılacağına yer verildi. Sözleşmeli er alımı için yayımlanan duyuruda başvuruların 3 Ağustos günü sona ereceğine yer verildi. Başvuruda sona gelinmesi nedeniyle MSB, henüz başvurusunu yapamayanların müracaatını yapması gerektiğine yer verildi. 

İlan yayımlandı. Takip için  TIKLA KATIL

PERTEM DUYURDU

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı (PERTEM) tarafından yayımlanan duyuruda adayların aşağıdaki başvuru şartlarını taşıması gerektiğine yer verildi:

- Türk vatandaşı ve erkek olmak,

- En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

- Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihinden sonra doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar),

- Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

- Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, (6) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, (7) Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından, Firar, amir veya üste fiili taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak

BOY KİLO ŞARTI

AÇIKLAMA: Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.

SPOR

Hedef koşusu, 35 metre uzunluğu olan parkurda gerçekleştirilir. Aynı kulvar üzerinde ve başlangıç noktasından 15 m, 20 m, 30 m ve 35 m uzaklıklarda hedefler vardır. Her bir hedefin üzerinde ikişer adet tahta vardır. Adaylar başlangıç noktasından koşuya başlarlar. Önce, 35 m uzaklıktaki hedefteki tahtalardan bir tanesini alır başlangıç çizgisinde bulunan sepete atar. Daha sonra tek kalan diğer tahtayı alıp sepete atar. Aday uzaktaki hedeften başlayarak yakındaki hedefe doğru sırayla koşar ve tek tek tahtaları toplayıp sepete atar. Koşu en son tahtayı sepete atıp ve bitiş çizgisini (başlangıç ve bitiş çizgileri aynı yerdir) geçtikten sonra tamamlanır. Adaylar toplam 400 m koşmuş olur

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adaylar PERTEM üzerinden müracaatını yapabilecek. 

Başvuru yapmak için tıklayın

Yukarıdaki linke tıklayıp ilana başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru ilgili PERTEM şu duyuruyu yayımladı:

Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek  " Bilgilerim " kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Tercih ekranında; K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından birinci, ikinci ve üçüncü tercihler mutlaka belirtilecek ve tercih önceliğine göre sıralanacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırasına göre ve sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacaktır.

Başvurular 3 Ağustos günü sona erecek. 

UZMAN ONBAŞI ERBAŞ - ASTSUBAY OLMA ŞANSI

MSB, daha önce yaptığı açıklamada açıktan uzman erbaş alımlarının 2023 yılına kadar durdurulduğunu söyledi. Açıklamada alımlarından 2023 yılına kadar askerler arasından yapılacağına yer verildi. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş uzman onbaşı olmak isteyenler , sözleşmeli er alımına müracaat ederek meslek içinden yapılacak alımlarla uzman erbaş onbaşı olabilir.

Şartları taşıyan adaylar astsubay ve subaylığa kadar yükselebilecek.

UZMAN ONBAŞI, ERBAŞ ASTSUBAY ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum