Milli Savunma Bakanlığı Uzman Yardımcısı Başvuruları Sona Eriyor

Milli Savunma Bakanlığı Ankara’da görev yapmak üzere Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 80 Uzman Yardımcısı alacak. Başvuruda son gün 30 Ocak 2022.

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Yardımcısı Başvuruları Sona Eriyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından duyurulan ilanda Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu. Ankara’da görev yapacak adayların kılavuzda belirtilen lisans programlarından birinden mezun olması gerekmektedir. Ayrıca istihdam edilecek kadrolar arasında en düşük KPSS puanı 70 olarak belirlenmiştir. 2020 ve 2021 KPSS puanları baz alınıp belirtilen puan türlerinden alım yapılacaktır. Son gün 30 Ocak olarak bildirilen ilan için alınacak kadrolar;

Alınacak personellerin 44 tanesi Milli Savunma Uzman Yardımcısı, 10 tanesi Genelkurmay Başkanlığı Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı, 10 tanesi Kara Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı, 8 tanesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı ve 8 tanesi de Hava Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı olarak görev yapacaktır.

Başvuru Tarihleri;

Başvurular 29 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup son gün 30 Ocak 2022 tarihi olarak bildirilmiştir. Adaylar başvurularını bu tarihler arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapacaktır.

Başvuru Koşulları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,

b) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

c) Nitelik tablosunda (Tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,

ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden taban puanı almış olmak,

e) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak ve bu belgeyi başvuru sistemine yüklemek.

f) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, (Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Kadroları için geçerlidir.)

g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak

Sınav Başvuru Şekli

a) Başvurular, 29.12.2021-30.01.2022 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır.

NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

b) Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir.

Başvuru Kılavuzu ve Özel Şartları İncelemek İçin: TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.