Milli Savunma Bakanlığı 1115 İşçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Sonuç Sorgulama Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı’nın beklenen ilanı geldi. Sürekli işçi alımı için yapılan başvuruların sonuçları açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı 1115 İşçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Sonuç Sorgulama Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı, farlı kadrolarda istihdam edilmek üzere 1.115 sürekli işçi alımı yapacağını duyurmuştu. 8 Aralıkta yapılan kura çekimi sonrası sonuçlar açıklandı.

İŞKUR üzerinden yayımlanarak başvuruları alınan kadrolar için sözlü ve uygulamalı sınava katılmak için 4 katı kadar aday asil 4 katı kadar adayda yedek olarak belirlenmiştir.

Kura çekim sonucunda listelerde yer alan adaylar, kontrol edilecek belgelerini isimleri hizasında belirtilen tarihlerde ve başvurmuş oldukları iş yerine şahsen getirerek ibraz edeceklerdir. Posta yoluyla gönderilen ve/veya belirtilen tarihlerin dışındaki tarihlerde ibraz edilecek belgeler dikkate alınmayacaktır

Kurada yedek olarak belirlenen adaylar; belge kontrolü sonucunda başvuru şartlarını taşımayan asil listedeki adayların yerine sınava kabul edilecek (başvuru şartlarını taşımaları halinde) adaylardır.

Belge kontrolü sonucunda;

a. Asil listede yer alan adaylardan yapılan belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,

b. Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan kontenjanlara (açık iş gücünün 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilenden yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,

c. Yönetmelik 5'inci madde kapsamında başvuran adaylar aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulacak ve başvuru şartını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Sözlü ve Yazılı sınav tarihi ve yeri daha sonra duyurulacak

KURA SONUCU VE İSTENEN BELGELER İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /