Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alım sonuçları ve eğitim ilanı açıklandı. Seçim aşamaları tamamlanan adayların eğitime başlama tarihler belli oldu.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerine alımı yapılacak sözleşmeli er kadrosu için seçim aşamaları tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Adaylar için belirlenen katılış haftası 23-29 Ocak 2023’tür. Katılış ve kabul işlemleri 08.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar sonuç sorgulamasında bireysel katılış tarihini de görecek.

Katılışta Kovid-19 ve Sağlık İle İlgili Prosedür

Kayıt kabul ve katılış işlemlerinde sözleşmeli er olarak yerleştirilen adaylar için şu Kovis-19 ve sağlık prosedürüne uymak gerekiyor.

a. Kovid-19'lu şahısla temaslı olan personel;

(1) Son 3 ay içerisinde hatırlatma dozu aşısı olmuş veya hastalığı geçirmiş ise izolasyon uygulanmayacağından 10 gün süre ile maske ve mesafe kuralına uymaya devam ederek eğitime alınacak,

(2) Aşısız veya hatırlatma dozu aşısı olmamış personele 7 gün izolasyon uygulanacağından eğitime alınmayacak, bu adaylar hak kaybına uğramamaları maksadıyla izolasyon ve tedavi süreçlerinin sonunda zaman kaybetmeksizin sağlık durumlarını gösteren kanıtlayıcı belgelerle (pozitif test sonuç belgesi, negatif test sonuç belgesi, temaslı olduğunu gösterir belge ve aşı kartı) birlikte eğitime katılamama nedenlerini belirten dilekçelerini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanlığı/Ankara'ya göndermeleri halinde bir sonraki eğitim dönemine planlanacaklardır.

b. Kovid-19 tedavisi devam edenler,

c. Kovid-19 test sonucu pozitif olduğundan izolasyonda bulunanlar,

ç. "Sözleşmeli Er Olur" sağlık raporunu almayı müteakip eğitime tefrik edildiği tarihe kadar iş ve trafik kazası, ameliyat nedenlerinden dolayı sağlık durumları değişerek heyet raporu (en az üç doktor imzalı) ile istirahatli olup katılış haftasında eğitime katılamayacak olanlar ile katılış haftası içerisinde birinci derece (anne, baba, kardeş) yakını vefat eden, yaralanan personelden katılamayacak durumda olanlar resmi makamlardan alacakları kanıtlayıcı belgeleriyle birlikte (heyet raporu, vefat belgesi, refakatçi belgesi vb.) eğitime katılamama nedenlerini belirten dilekçelerini değerlendirilmek üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanlığı Yücetepe/Ankara adresine PTT kanalıyla gönderecekler, kanıtlayıcı evrakları ile katılmama mazeretleri uygun görülenler bir sonraki eğitim dönemine planlanacaklardır.

Katılış Sırasında İstenen Belgeler

a. Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet tıpkıçekimi,

b. 6 adet vesikalık fotoğraf,

c. İkametgâh ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

ç. Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

d. Terhis Belgesi (askerliğini tamamlamış olanlar, e-devlet sisteminden alınmış olabilir) veya hizmet durum belgesi (askerliği devam ederken geçici terhis edilenler),

e. Mezuniyet Belgesi (en son mezun olunan okul),

f. Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılmış olması.

7.Yukarıdaki belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

SONUÇ SORGULAMA VE DUYURUNUN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /