En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları e-Devlet Üzerinden Yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak.

En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları e-Devlet Üzerinden Yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın sözleşmeli er alımı için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak. 24 Nisan 2019 tarihinde MSB'nin personel temin sayfası üzerinden yapılan bilgilendirmede, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na sözleşmeli er alımı için başvuru yapmak isteyen adayların Türk Vatandaşı ve erkek olması, en az ilkokul mezunu olması, 25 yaşını tamamlamamış olması (askerliğini yapmış olanlar), askerliğe başlamamış ya da henüz bitirmemiş olanlar için 20 yaş şartını yerine getirmiş olması gerekiyor.  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleşecek.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN YENİ DUYURULAR YAYIMLANDI! HABERLERİ KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE TAKİP ET.

MSB Pertem'den alımla ilgili yapılan duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verildi :

MSB DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

DİKKAT:

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Jandarma Subay Alımı için Başvuru Sürecinde Sona Gelindi

Bu arada İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli/muvazzaf subay alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi. 9 Nisan 2019 tarihi itibariyle Jandarma 'nın personel temin sayfası üzerinden başlayan süreç, yarın saat 16.59 itibariyle sona erecek. Başvuru sonuçları daha sonra www.jandarma.gov.tr adresinden ilan edilecek. Konuya ilişkin detaylı bilgilendirme Jandarma resmi internet sayfasında yer alıyor.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA