Fırıncı, Ucuz Ekmek Satan Başka Bir Fırına Kurşun Yağdırdı

Antalya’da bir fırıncı, 4 lira olan ekmeği 2 lira 25 kuruştan satması nedeniyle başka bir fırıncının işyerine tüfekle kurşun yağdırdı.

Fırıncı, Ucuz Ekmek Satan Başka Bir Fırına Kurşun Yağdırdı

Olay, saat 11.30 sıralarında Kepez ilçesi Yeşilırmak Caddesi'ndeki Osman Soylu'ya ait fırında yaşandı. İddiaya göre, fırıncı olduğu öğrenilen İ.A., ekmeği ucuza satması nedeniyle Osman Soylu'nun fırınının önüne geldi. Otomobilinden av tüfeğini çıkartan İ.A., işyerine doğru bir el ateş etti. İşyerinin camları tuzla buz olurken, saçmalar fırının içerisindeki dondurma dolabına isabet etti.

Bu sırada işyerinde bulunan Osman Soylu ve 9 aylık hamile eşi Funda Soylu ile diğer personeller büyük korku yaşadı. İ.A., bir süre sonra otomobiline binip olay yerinden uzaklaştı.

Olayda şans eseri kimse yaralanmazken, ihbarla birlikte olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri Soylu çiftinin ifadesine başvururken, Kepez Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, kaçan şüpheliyi kısa sürede yakaladı.

Ucuz ekmek sattığı için böyle bir saldırıya maruz kaldığını belirten Osman Soylu, "Ekmek 3 lira iken 2,5 TL'ye satıyorduk, halkımızın daha çok yanında olalım dedik, 2,25 TL'ye düşürdük. Karşı taraf da fırıncı. 'Belediye fiyatında satamazsın, eşini, seni öldürürüm' diye hep tehdit etti. Bu tehditlere rağmen halkımızın yanında olduk. Bir insana da gelebilirdi. Şikayetçiyiz" dedi.