Alkol Alan Kadın Polis ve Arkadaşları, Meslektaşını Darp Etti

Geç saatlerde araçlarında içki içip yüksek sesle müzik dinleyen kadın polis ve arkadaşları kontrol için gelen erkek polise saldırdı

Alkol Alan Kadın Polis ve Arkadaşları, Meslektaşını Darp Etti

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde gece yarısı bir otomobilin içerisinde içki içip yüksek sesle müzik dinleyen polis Gülizar Karabacak ve 3 arkadaşı, kendilerinden kimlik isteyen polis ekiplerine saldırdı. Görevli polisin başına vurup kafasını yaran grup, karakolda da hakaret ve saldırılarına devam etti.

Olay, Bahçelievler'de meydana geldi. Polis Gülizar Karabacak ve 3 kadın arkadaşı gece yarısından sonra bir otomobilin içerisinde içki içip yüksek sesle müzik dinlemeye başladı. Devriye gezen polis ekipleri onları fark edip yanlarına gitti.

Aracın şoför koltuğunda bulunan ve aşırı alkollü olduğu belirlenen Pınar Korkmaz, ekiplere kendisinin de polis olduğunu söyleyerek kimlik vermeyeceğini söyledi. Arka koltukta oturan kişinin ise görevliler, "Sana ne kimlik göstereceğim alt devre? Sana rapor tutacağım" diyerek tehdit ettiği iddia edildi. Olay yerine trafik ekipleri çağrıldı.

Çağrının ardından içkinin de etkisiyle görevi başındaki polise saldıran kadına arkadaşı da katıldı. Pınar Korkmaz elindeki telefonu görevli polisin başına vurup kafasının sol kısmında açılma meydana gelmesine neden oldu.

Kadınların saldırıları sona ermeyince olay yerine takviye ekipler geldi. Polis içki içip çevreyi rahatsız eden grubun kimlik kontrollerini yapınca birinin meslektaşları olduğunu öğrendi. Araçtaki tek polis olan Gülizar Karabacak'ın yanında Mehtap Duygu'nun ise polise mukavemetten suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Polis merkezine götürülen grup burada da hakaret ve saldırılara devam etti. Polise saldıran polis Gülizar Karabacak sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif kullanan ve sık sık paylaşım yapan bir isimdi. Meslektaşları ondan ve yanındaki kadından şikayetçi oldu, Karabacak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.