Van Büyükşehir Belediyesi'ne 108 Memur Alımı Başvuru Tarihleri ve Koşulları

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 108 memur alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

Van Büyükşehir Belediyesi'ne 108 Memur Alımı Başvuru Tarihleri ve Koşulları

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 108 memur alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

27 Şubat 2021 Cumartesi 14:40
Van Büyükşehir Belediyesi'ne 108 Memur Alımı Başvuru Tarihleri ve Koşulları

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve daha sonra düzeltme ilanıyla değişikliğe giden personel alımı duyurusunda, Van Büyükşehir Belediyesi'ne memur ve zabıta memuru alınacağı kaydedilmiş, ilgili alım için başvuru işlemlerinin 8 Mart'ta başlayacağı kaydedilmişti. Zabıta memuru ve memur alımı için başvuruların 12 Mart 2021 tarihinde sona ereceğine yer verilen resmi açıklamada, başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra zabıta memuru alımı özel şartları ile memur alımı özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiğine dikkat çekilmişti. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilanda şartlar şu şekilde sıralandı:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

İlan edilen memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesi'nin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48'inci maddesi'nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+ -) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) Zabıta Memuru ve Belediye Trafik Memuru kadroları için; 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru sürecine ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeye www.van.bel.tr adresinden erişim sağlanabiliyor.

Son Güncelleme: 27.02.2021 14:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cahil 2021-02-27 20:06:27

Hangi katmanlara özel bu Portekiz

Avatar
Asd 2021-02-27 15:02:35

Başvuru formunu indiremiyorum

Avatar
İlhan 2021-02-27 15:49:02

30 yaşını dolduran ölsün artık

Avatar
Mehmed 2021-02-27 17:03:29

Başvuru formunu ulasilamiyor

Avatar
Ali 2021-02-27 22:57:09

Ortaögretim kaç puan lazım

Avatar
Nur 2021-02-28 11:04:13

30 yaşını dolduran ölsün intihar etsin, bende intiharı düşünüyorum