NKÜ Büro Memuru Alımı , Sağlık Personeli Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nin sözleşmeli büro personeli alımı, hemşire alımı, ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist ve laborant alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. Başvuru genel ve özel şartları, başvuru tarihleri ve diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

NKÜ Büro Memuru Alımı , Sağlık Personeli Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nin sözleşmeli büro personeli alımı, hemşire alımı, ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist ve laborant alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. Başvuru genel ve özel şartları, başvuru tarihleri ve diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

14 Temmuz 2019 Pazar 19:31
NKÜ Büro Memuru Alımı , Sağlık Personeli Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

NKÜ Büro Memuru , Sağlık Personeli Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nin sözleşmeli büro personeli alımı, hemşire alımı, ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist ve laborant alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü'nden , "SÖZLEŞMELİ PERSONEL (657 SAYILI KANUNUNUN 4/B) ALIM İLANI" başlığı ile yayımlanan personel alımı duyurusunda alımla ilgili, "Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (Özel Bütçeden karşılanmak üzere) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 92 adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verilmiş, başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlar da ilgili duyuruda yer almıştı.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN YENİ İŞ HABERLERİ İÇİN TIKLA VE KATIL.

Buna göre kontenjan dağılımı ve aranan nitelikler aşağıdaki gibi olacak: 

Başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş olması ve en az 50 puan almış olması gerekiyor. Başvuru genel şartları aşağıdaki gibi : 

a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı
kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma Devlet sırlarını açığı vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
d) Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,
f) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
g) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Başvurular 5 Temmuz 2019 tarihi itibariyle başlamıştı. Başvuru işlemleri 20 Temmuz 2019 mesai bitimine kadar Üniversitenin Rektörlük personel dairesine şahsen yapılacak. Başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme www.nku.edu.tr adresinden öğrenilebilecek. Başvuru şekliyle ilgili yapılan bilgilendirmede ayrıca , "Adaylar müracaatlarını ilanın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında Genel Hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir unvan için başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır. Sonuçlar KPSS puan sıralaması dikkate alınarak en geç 7 iş günü içinde www.nku.edu.tr. web adresinde yayınlanacaktır. Başarılı adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evrak, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.nku.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. Adaylara yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.