Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne Büro Personeli, Tekniker, Teknisyen, Laborant , Hemşire Alımı Yapılacak

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne Büro Personeli, Tekniker, Teknisyen, Laborant , Hemşire Alımı Yapılacak

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

22 Ocak 2021 Cuma 18:38
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne Büro Personeli, Tekniker, Teknisyen, Laborant , Hemşire Alımı Yapılacak

Üniversite Rektörlüğünden ve Resmi Gazete'den 18 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan ilanda, kuruma Büro Personeli, Tekniker, Teknisyen, Laborant , Hemşire unvanlarında personel alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuruların Resmi Gazete'de yayımlanan tarihten itibaren 15 gün süreceği kaydedilmiş, başvuru yapacak adayların başvuru genel şartları ile unvanlara göre belirlenen özel şartları da dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti. Resmi duyuruda başvuru genel şartları, kontenjan dağılımına ilişkin şu ifadeler yer aldı: 

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
3- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
4- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
5- Askerlik durumu itibariyle;
a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,
b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
6-  657  sayılı  Kanun'un  53.  maddesi  hükümleri  saklı  kalmak  kaydıyla  görevini  devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak.

7-  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu'nun  4/B  maddesi  gereğince,  sözleşmeli  olarak istihdam    edilenler,    hizmet    sözleşmesine    aykırı    hareket    etmesi    nedeniyle    kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar  hariç  sözleşmeyi  tek  taraflı  feshetmeleri  halinde,  fesih  tarihinden  itibaren  bir  yılgeçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
8-  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak
9- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar içingeçerli)
10- İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetler sonrası olmalı.
11-  Adaylar  ilan  edilen  kadrolardan  sadece  birine  başvurabilecek  olup  birden  fazla kadroya başvuru yapamayacaktır.
12-  Adaylarla  hizmet  sözleşmesi  yapılacak  olup,  sözleşmede  belirtilen  şartları  yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
13-  Başvuracak  adaylarda  yukarıda  belirtilen  özel  şartlar  ile  657  sayılı  Kanunun  48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
14- Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır. Önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır.  Orta Öğretim Mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.
15-  Başvurularda  "Kamu  Görevlerine  İlk  Defa  Atanacaklar  İçin  Yapılacak  Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.
16- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Başvurular şahsen gerçekleştirilecek. Başvuru sırasında gerekli belgeler ile diğer ayrıntılara kurumun resmi sayfasından erişim sağlanabiliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emine 2021-01-22 19:38:16

Buro personeli sinema radyo tv mezunu ne alaka alinacak işinin adını da yaz rektör yazıklar olsn