4 Bin Alım Öncesi Mezuniyet Şartı Değişti: 2019 ASDEP Personeli Alımı Şartları Belli Oldu

ASDEP personeli alımı mezuniyet şartında değişiklik 10 Ocak günü yapıldı. Yapılan değişikliğin ardından ASDEP personeli alımı başvuru şartları güncellendi. Peki ilan ne zaman gelecek? Başvuru şartları ne olacak? İşte detaylar.

4 Bin Alım Öncesi Mezuniyet Şartı Değişti: 2019 ASDEP Personeli Alımı Şartları Belli Oldu

ASDEP personeli alımı mezuniyet şartında değişiklik 10 Ocak günü yapıldı. Yapılan değişikliğin ardından ASDEP personeli alımı başvuru şartları güncellendi. Peki ilan ne zaman gelecek? Başvuru şartları ne olacak? İşte detaylar.

25 Ocak 2019 Cuma 13:59
4 Bin Alım Öncesi Mezuniyet Şartı Değişti: 2019 ASDEP Personeli Alımı Şartları Belli Oldu

ASDEP'lere 2019 yılında 4 bin civarında personel alımı yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine 4 bn personel alımı için açıklama geçtiğimiz yıl Mayıs ayında gelmişti. Seçimlerden önce açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASDEP personeli alımı ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır."

BAŞVURU ŞARTINDA DEĞİŞİKLİK

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete 'de yayımlanan karar ile ASDEP personeli alımında mezuniyet şartı değiştirildi. Yapılan değişiklikte "Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak." maddesi eklendi ve bu mezunların başvuru yapabileceğine yer verildi.

2019 BAŞVURU ŞARTLARI

2019 yılında yapılacak ASDEP personeli alımında, son değişikliğin ardından şu şartlar aranacak:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hakkında soruşturma veya kovuşturma olmamak,
  • Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmamak,
  •  Yurdun her yerinde görev yapmasına, her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etme engeli bulunmamak,
  • Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak
  • ÖSYM tarafındane yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İLAN NE ZAMAN?

ASDEP personeli alımı için ilan tarihi hala belli değil. Ancak 10 Ocak günü yapılan yönetmelik değişikliği , ilanın habercisi oldu. Aile Bakanlığının kısa sürede ASDEP personeli alımı için ilana çıkması bekleniyor. 

Öte yandan , 9 Mart 2018 günü, dönemin Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, ASDEP personeli alımı açıklaması yapmıştı.

ASDEP personeli alımı bekleyen adaylar 2 yıla yakın süredirr bekletiliyor. Adaylar daha fazla bekletilmemel ve ilanlar yayımlanmalıdır.

İLAN GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.