TÜİK Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

TÜİK tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere bilişim personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri haberimizde.

TÜİK Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

TÜİK tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere bilişim personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri haberimizde.

27 Temmuz 2020 Pazartesi 11:11
TÜİK Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

TÜİK bilişim personeli alacak.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sözleşmeli olarak merkez teşkilatı bünyesinde istihdam etmek üzere bilişim personeli alımı yapılacağına yer verildi. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan sözleşmeli bilişim personeli alımı duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sözleşmeli bilişim personeli alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir: 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b)Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik,matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.

e) Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibarıyla en az 1 (bir) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak

Özel şartlar ve başvuru bilgileri için TIKLAYIN

BAŞVURU

Sözleşmeli bilişim personeli alımına başvurular, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 10/08/2020 günü mesai bitimine (18:00) kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığına şahsen ya da posta yolu ile yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.