TSE Meslek Lisesi Mezunu Personel Alımı Yapacak

Türk Standardları Enstitüsü Merkez ve Taşra Teşkilatına meslek lisesi mezunu personel alımı yapılacak.

TSE Meslek Lisesi Mezunu Personel Alımı Yapacak

Türk Standardları Enstitüsü Merkez ve Taşra Teşkilatına meslek lisesi mezunu personel alımı yapılacak.

20 Ocak 2019 Pazar 14:08
TSE Meslek Lisesi Mezunu Personel Alımı Yapacak

TSE Meslek Lisesi Mezunu Personel Alacak

Türk Standardları Enstitüsü Merkez ve Taşra Teşkilatının idari hizmet sözleşmesi ile meslek lisesi mezunu personel alımı yapacağı duyuruldu. Kurum resmi internet sayfası ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla yayımlanan duyuruda, başvuru işlemlerinin 31 Ocak 2019 tarihinde sona ereceğine yer verilirken, Tarım-Ziraat Meslek Lisesi mezunlarının başvurabileceği alımın 'Bahçıvan' unvanı için gerçekleştirileceği, alımların Adana, Ankara, Konya , Manisa ve Kocaeli-Gebze için gerçekleştirileceği belirtildi.

Başvuru işlemleri 22 Ocak'ta başlayacak. TSE personel alımı için başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, erkek adaylar için askerlikle ilgili şartları yerine getirmesi, KPSS'ye girmiş ve en az 60 puan almış olması gerektiği (KPSSP94) belirtildi.  

Başvuru formu http://www.tse.org.tr/ adresinden temin edilecek, yine başvuru aynı internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebilecek.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARININ TAMAMI

1) Türk vatandaşı olmak,
2) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak),
3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
4) Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
5) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

6) Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak,
7) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
8) 07 Ekim 2018 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (2018-KPSS/Ortaöğretim) en az 60 KPSSP94 puanı almış olmak,
9) Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir. Aynı aday tarafından birden fazla kadro için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
10) Adaylar, yerleştikleri illerde en az 5 (beş) yıl çalışmayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
11) Başvuruların geçerli olabilmesi için başvuru süresinin son günü itibarıyla (31 Ocak 2019) sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması zorunludur. Başvuru süresinin son günü itibarıyla mezun durumda bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri, kamuya personel alımları, özel sektör iş fırsatları ve daha fazlasını yakından takip etmek için kamu bülteni uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

KAMU BÜLTENİ MOBİL UYGULAMASINI CEP TELEFONUNUZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.