Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Teknikeri Alınacak

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Teknikeri Alınacak

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine sözleşmeli personel alımı yapılacak.

02 Temmuz 2021 Cuma 10:30
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Teknikeri Alınacak

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan duyuruda, kuruma sağlık teknikeri alımları yapılacağı, ilgili alım için başvuru yapacak adayların, başvuru genel şartları ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği belirtildi.

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder. Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının resmi internet sayfasından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi rektörlüğüne sözleşmeli sağlık teknikeri alımı yapılacağına ilişkin duyuru yayınlandı. Söz konusu duyuruda, başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş olması, ayrıca ünvanları için belirlenen özel şartları da yerine getirmesi gerektiği belirtildi. Başvurular dün başladı.  Başvurular ilan tarihinden itibaren 15 gün boyunca üniversitenin İnternet sayfası üzerinden online yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI VE ÖZEL ŞARTLARI

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır.
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. 

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya 

askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya göreve başlamasına engel hali bulunmamak.
e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 

ÖZEL ŞARTLAR: 

1 - KPSS sınavına girmiş olmak, 2020 yılı KPSS P93 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir).
2 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
3 - Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması. 

4 - Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır. 

5- Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. 

BAŞVURU SÜRECİYLE İLGİLİ TÜM DETAYLARA KURUMUN RESMİ SAYFASINDAN ERİŞİM SAĞLANABİLİR.

Son Güncelleme: 02.07.2021 10:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.