OKÜ Mülakatsız KPSS 60 Puanla 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bünyesinde farklı mesleklerde istihdam etmek üzere mülakatsız KPSS 60 puan 11 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte alım yapılacak meslekler ve aranan şartlar..

OKÜ Mülakatsız KPSS 60 Puanla 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bünyesinde farklı mesleklerde istihdam etmek üzere mülakatsız KPSS 60 puan 11 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte alım yapılacak meslekler ve aranan şartlar..

14 Temmuz 2022 Perşembe 00:01
OKÜ Mülakatsız KPSS 60 Puanla 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

OKÜ Mülakatsız KPSS 60 Puanla 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Devlet Üniversiteleri personel alım ilanlarına devam ederken, son olarak sözleşmeli personel alım ilanı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 'den geldi. Resmi Gazete 'de yayımlanan alım ilanına göre Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi OKÜ bünyeside Büro Personeli, Mühendis, Destek Personeli ve Güvenlik pozisyonlarında istihdam etmek üzere mülakatsız 11 sözleşmeli personel alımı yapacak.

KPSS 60 puan şartı var

Yayımlanan alım ilanına başvuru yapacak adaylardan mezuniyet derecesine göre ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almaları şartı aranıyor. 

Kadro dağılımı

 • Mühendis - 1 kişi 
 • Büro Personeli - 3 kişi 
 • Destek Personeli - 3 kişi
 • Güvenlik- 3 kişi

Başvurular ne zaman ? 

Adaylar başvurularını 14 - 28 Temmuz 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecekler. 

Başvuru Şartları aşağıdaki gibidir

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 2. Başvuran adaylardan lisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adayların 2020 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden 60 puanın altında puanla yapılan başvurular ile farklı puan türünden 60 puan ve üzeri yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Atamaya hak kazananlar hakkında yapılacak olan, arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.
 5. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır.
 6. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
 7. Atamaya hak kazanan aday ile yapılacak olan sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayın sözleşmesi 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
 8. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (terhis, tecilli veya muaf olmak)
 9.  Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların kamu veya özel sağlık kuruluşunda boy ve kilo ölçümü yaptırarak belgelendirmesi gerekmektedir.
 10. Başvuru bitimi tarihi itibarıyla mühendis ve büro personeli ile koruma ve güvenlik görevlisi kadroları için 30 (otuz), destek personeli kadroları için 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak.
 11. Üniversitemiz, merkez ve ilçe yerleşkelerinde kurum içi görevlendirmeye binaen çalışmaya engel durumu bulunmamak. 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı detayları için TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler:
Osmaniye Memur Alımı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birisi 2022-07-14 09:04:57

Neden kpss 2021 değil?

Avatar
Aziz 2022-07-14 14:47:05

Aldıkları kadroların sınavların 2 senede bir çift senelerde yapılır. Bilgisi olmayıp fikri olan BİRİSİ; memleket senin gibiler yüzünden yerinde sayıyor geriye gidiyor, herkesten çok bildiğini zannedip ahkam kesen vasıfsızlar ordusu...