OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Orman Genel Müdürlüğü 2020 yılı kamu personeli alımı başvurusuna sona geliniyor. 102 mülakatsız memur alımı için başvuru detayları, şartları ve başvuru adresi yazımızda.

OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Orman Genel Müdürlüğü 2020 yılı kamu personeli alımı başvurusuna sona geliniyor. 102 mülakatsız memur alımı için başvuru detayları, şartları ve başvuru adresi yazımızda.

20 Ekim 2020 Salı 23:48
OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor

OGM mülakatsız personel alımı başvurusu sona eriyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Orman Genel Müdürlüğü, farklı şehirlerde istihdam etmek züere kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 8 Ekim günü yayımlanan ilana başvurular 14 Ekim 2020 'de başladı. Başvurular isealim sayfası üzerinden alınmaya başlamıştı. 

OGM 'den yapılan son dakika açıklamasında başvuruların 21 Ekim 2020 'de sona ereceği , ilana başvurusunu yapmayan adayların müracaatını saat 23,59 'a kadar yapması gerektiğine yer verildi.

102 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

OGM 102 kamu personeli alımı başvuru şartları şu şekilde:

1. 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. 2018 yılı KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

3. Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

4. Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

MEZUNİYET ŞARTI

ALIM YAPILAN ŞEHİRLER

BAŞVURU

İlana başvurular 21 Ekim 2020 saat 23.59 'a kadar http://isealim.ogm.gov.tr  adresi üzerinden alınıyor.

SONUÇLAR

Sonuçlar 28 Ekim günü açıklanacak. İşte sonuç duyurusu:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ve özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.  Adaylar yerleştirme sonuçlarını 28.10.2020 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecekleri gibi sonuçlar Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesi duyurular kısmında da ilan edilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. "

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.