Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim Mezunları. Üniversiteye Dev Alım

İstanbul Üniversitesi lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu tam 299 personel alım ilanı duyurdu.

Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim Mezunları. Üniversiteye Dev Alım

İstanbul Üniversitesi lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu tam 299 personel alım ilanı duyurdu.

20 Ocak 2022 Perşembe 10:12
Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim Mezunları. Üniversiteye Dev Alım

İstanbul Üniversitesinden duyurulan ilanda farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere tam 299 sözleşmeli personel alınacak. 2020 KPSS(B) Grubu puanı esas alınarak personel alımı yapılacak. İşte alınacak kadrolar

  • Ortaöğretim: Destek personeli temizlik hizmeti (150 Personel), Destek personeli hasta bakımı ve temizliği hizmetleri (50 Personel), Koruma ve Güvenlik Görevlisi (15 Personel)
  • Ön lisans: Büro personeli (15 Personel), Laborant (9 Personel), Röntgen Teknisyeni (3 Personel), Patoloji Teknikeri (1 Personel), Tıbbi Görüntüleme Teknikeri (5 Personel), Tıbbi Laboratuvar Teknikeri (5 Personel), Eczane Teknikeri (2 Personel), Elektronörofizyoloji Teknikeri (2 Personel). Diyaliz Teknikeri (1 Personel)
  • Lisans: Büro personeli (27 Personel), Biyolog (1 Personel), Diyetisyen (2 Personel), Fizyoterapist (2 Personel), Psikolog (1 Personel)

olmak üzere toplamda 299 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS Puan Şartı

Başvuracak adaylardan KPSS puanı istenecektir. Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanı esas alınırken Ön lisans ve Lisans mezunlarında 2020 P3 puanı esas alınacaktır.

ARANILAN ŞARTLAR:

  1. Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
  2. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  3. Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.
  4. Başvuracak adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2020 KPSS-P3; Önlisans için 2020 KPSS-P93 ve Ortaöğretim için 2020 KPSS-P94 puan türü esas alınacaktır.
  5. 5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
  6. Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların Son başvuru tarihi itibariyle (03.02.1992 ve sonrası doğumlu olanlar) 30 (otuz) yaşını doldurmamış olması, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıması ve güncel Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı bulunması gerekmektedir

BAŞVURU ŞEKLİ:

Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olarak yapılacaktır. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren, online başvurusunu tamamlamayan veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılamayacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

Başvurular Komisyon tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar en geç 7 iş günü içinde www.istanbul.edu.tr adresinde yayınlanacaktır. Kontenjan sayısının 5 katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazananlar göreve başlatılmak için evrak teslimi yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar puan sırasıyla çağırılacaktır. Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.istanbul.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

* Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.

* İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

Başvuru Ekranı ve Başvuru Klavuzu İçin: TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler:
IstanbulPersonelMemur4/B
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.